Wyrzucał śmieci przy działkach ROD. Został złapany na gorącym uczynku

Mężczyzna, który nielegalnie wyrzucał m.in. odpady wielkogabarytowe został przyłapany na gorącym uczynku przez straż miejską z Bydgoszczy. Funkcjonariusze w ramach przestrogi opublikowali w internecie zdjęcia z fotopułapki, która przyłapała śmiecącego na gorącym uczynku.

Mężczyzna, który nielegalnie wyrzucał śmieci na terenie Bydgoszczy został przyłapany przez fotopułapkę
Mężczyzna, który nielegalnie wyrzucał śmieci na terenie Bydgoszczy został przyłapany przez fotopułapkęSM Bydgoszczmateriały prasowe

"Fotopułapki przynoszą kolejne efekty" - informują z zadowoleniem strażnicy miejscy z Bydgoszczy. Niedawno dzięki pozyskanym w ten sposób materiałom udało się ukarać mężczyznę, który zaśmiecał miejsce publiczne.

Bydgoszcz. Fotopułapka przyłapała nielegalnie wyrzucającego śmieci

Do zdarzenia doszło pod koniec maja w pobliżu jednego z ogródków działkowych na terenie Bydgoszczy. Mężczyzna przyjechał na miejsce samochodem marki Seat, po czym wyrzucił z niego m.in. szafkę, drewnianą ławkę i płyty pilśniowe. Odpady śmiecący zostawił przy pojemnikach, które są przeznaczone na innego rodzaju śmieci.

Strażnicy ustalili tożsamość mężczyzny i ukarali go mandatem w wysokości 500 zł. Kierowca seata przyznał się do winy oraz uprzątnął pozostawione przez siebie odpady wielkogabarytowe.

Wykorzystując zapis z fotopułapek, Straż Miejska w Bydgoszczy w 2024 r. ujawniła osiem przypadków zanieczyszczania miejsc publicznych. W zdecydowanej większości sprawcy uprzątnęli pozostawione przez siebie odpady i zostali ukarani najwyższym mandatem, tj. 500 zł.

Tylko w jednym przypadku osoba zaśmiecająca miejsce publiczne nie posprzątała nieczystości. W związku z tym wobec niej został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Jak segregować odpady? Pomoże specjalna aplikacja na telefonPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas