Pożar nielegalnego składowiska. Akcja trwała osiem godzin

Osiem godzin trwała akcja gaszenia nielegalnego składowiska odpadów w Lęborku. Paliły się elementy z demontażu pojazdów. Strażakom udało się zabezpieczyć teren.

Osiem godzin trwała akcja gaszenia nielegalnego składowiska odpadów w Lęborku. Paliły się elementy z demontażu pojazdów. Strażakom udało się zabezpieczyć teren
Osiem godzin trwała akcja gaszenia nielegalnego składowiska odpadów w Lęborku. Paliły się elementy z demontażu pojazdów. Strażakom udało się zabezpieczyć teren 123RF/PICSEL

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku st. kpt. Marcin Elwart poinformował, że pożar nielegalnego składowiska przy ul. Słupskiej w Lęborku wybuchł w sobotę po północy.

Pomorskie. Pożar składowiska odpadów

"Występowały dwa ogniska pożaru oddalone od siebie o ok. 20 metrów. Jeden o powierzchni 10 na 15 metrów, drugi o powierzchni 5 na 6 metrów. Wysokość ognisk pożaru wynosiła ok. 2 metrów" - relacjonował.

Dodał, że pożar udało się szybko zlokalizować i się nie rozprzestrzeniał. Wyjaśnił, że paliły się elementy z demontażu pojazdów. Z ogniem, który ugaszono po 8 godzinach, walczyło 8 zastępów straży pożarnej.

Przyczyny pożaru nie są znane. Będą je ustalali policjanci i biegli z zakresu pożarnictwa. Remiza.pl poinformował na platformie X, że był to trzeci pożar w tym miejscu.

Żmije rozpoczęły sezon godowy. Jadowite węże można spotkać w polskich lasachPolsat News
PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas