Jaka będzie pogoda w ostatni weekend listopada?

Ostatnie dni przyniosły nam piękną zimową aurę w Polsce. Choć w zachodniej Polsce po pierwszym śniegu nie ma już prawie śladu, to we wschodniej Polsce w dalszym ciągu jest pokrywa śnieżna. Jaką pogodę przyniesie nam weekend?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował prognozę pogody na nadchodzący tydzień. Wygląda na to, że w najbliższych dniach utrzyma się podział na jesienny wschód i zimowy zachód. Czy podobnie będzie w weekend?

Jaka będzie temperatura w weekend?

Aktualnie Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, a nad obszar kraju napływa zimne i wilgotne powietrze polarne morskie. W weekend Polska nadal będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Nad wschodnią polską będzie zalegać chłodna masa powietrza, natomiast na zachodzie pogoda będzie kształtowana przez cieplejsze masy powietrza polarnego morskiego.

Reklama

Na zachodzie termometry mogą pokazać nawet 6 stopni Celsjusza. Ciśnienie będzie cały czas rosło, a w niedzielę w dzień zacznie spadać.

Czy będzie padał śnieg w weekend?

— W sobotę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, na pozostałym obszarze deszcz ze śniegiem lub śnieg. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od -1°C, 0°C na wschodzie, około 1°C w centrum do 6°C na zachodzie. Wiatr będzie słaby, zmienny, z przewagą północno-zachodniego.  — informuje IMGW

— W niedzielę w dalszym ciągu przewaga zachmurzenia dużego, ale opady śniegu lub deszczu ze śniegiem głównie na wschodzie i miejscami na południu. Na północy mgły, które mogą miejscami osadzać szadź. Temperatura maksymalna od 0°C, 1°C na wschodzie do 7°C na zachodzie. Wiatr będzie słaby, na wschodzie zachodni, na pozostałym obszarze na ogół południowo-wschodni.  — dodaje instytut

Po weekendzie powinniśmy się spodziewać śniegu i deszczu ze śniegiem we wschodniej części kraju oraz deszczu i mżawki na zachodzie.

Przeczytaj także:

Te maszyny przedrą się przez każdy lód. Najciekawsze fakty o lodołamaczach

Jak sól na ulicy wpływa na środowisko?

Wypadki z udziałem zwierząt. Jak ich uniknąć i co zrobić, gdy dojdzie do kolizji?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy