Firma ​2loop Tech zgłoszona do prezydenckiej nagrody

Właściciel bezodpadowej recyklingu paneli fotowoltaicznych 2loop Tech S.A. został zgłoszony do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Spółkę, jako jedyną firmę, zgłosił Urząd Patentowy RP.

article cover
2loop Tech S.A. materiały prasowe

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest wyróżnieniem, które ma wspierać i nagradzać najlepszych polskich przedsiębiorców. Prezes urzędu Edyta Demby-Siwek w uzasadnieniu napisała, że "(p)odmiot stanowi znakomity przykład polskiego kapitału, zorientowanego na rozwijanie dorobku krajowych naukowców i procesy komercjalizacyjne w oparciu o chronioną własność intelektualną. Firma opracowała przełomową technologię, w wysoce konkurencyjnej i topowej branży na poziomie globalnym."

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasze osiągnięcia zostały docenione przez kluczowy urząd w zapewnianiu ochrony własności intelektualnej jakim jest Urząd Patentowy RP - mówi Marcin Karbowniczek, Prezes Zarządu 2loop Tech S.A. -  Jesteśmy spółką technologiczną, która rozwija innowacje we własnym zakresie w ramach naszego centrum badawczo-rozwojowego, a także w partnerstwie z polską nauką, co zostało docenione - dodaje Karbowniczek.

Technologia, którą opracowało 2loop Tech jest pierwszą taką przygotowaną w Europie. Dotyczy ona bezodpadowego recyklingu paneli fotowoltaicznych. Technologia zakłada odzyskiwanie prawie 100 proc. materiałów, których użyto do produkcji. To rzadkie i cenne surowce, jak czysty krzem. Odzyskane materiały są ponownie wykorzystywane w różnych sektorach gospodarki. Jej twórcy zapewniają, że technologia jest neutralna środowiskowo i efektywna ekonomicznie.

Spółka złożyła wniosek patentowy dotyczący swoich rozwiązań w sierpniu.

"Firma jest podmiotem o stosunkowo młodym stażu, ale zarazem o znaczącym dorobku. (...) Firma analizuje potencjał technologiczny konkurencji na poziomie europejskim i światowym, stawiając sobie wyzwania technologiczne i eksportowe na najwyższym poziomie. 2loop.tech posiada profesjonalną świadomość ochrony własności intelektualnej, na której opiera swój rozwój i wpisane jest to w kulturę organizacyjną firmy." - pisała dalej w uzasadnieniu prezes Urzędu Patentowego RP.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest wręczana w trakcie największych polskich targów przemysłowych, a w ostatnich latach w trakcie Kongresu 590.

Coroczny problem na polskich plażachINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas