Aktywiści manifestują przed wyborami. "Pamiętajmy o lasach"

We czwartek na Moście Gdańskim w Warszawie zawisł baner nawołujący do wzmożonej ochrony lasów, m.in. poprzez utworzenie nowych parków narodowych. Działacze zwracają się do polityków o zainteresowanie się kwestiami przyrodniczymi, choć wątki środowiskowe nie są podczas tych wyborów głównymi tematami.

Wielki baner zawieszony na Moście Gdańskim w Warszawie miał być znakiem dla polityków, od których działacze i część społeczeństwa oczekują poważnego zajęcia się tematem lasów i ich ochrony.

Na płachcie widniało hasło: "Ocalmy stare lasy. Parki Narodowe - teraz!" 

Działacze kontynuują protesty w obronie lasów

Tydzień temu, pod tym samym hasłem, odbył się protest pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska. W wydarzeniu uczestniczyło kilka polskich organizacji przyrodniczych. Zorganizowana blokada została zlikwidowana przez kilkudziesięciu policjantów. Aktywistom nie udało się też porozmawiać z wiceministrem ds. leśnictwa Edwardem Siarką.

Reklama

Działacze, którzy wywiesili 12 października baner na warszawskim moście, mówią, że wielu Polaków chce, aby rząd zajął się tematem lasów i ich ochrony, m.in. poprzez zwiększenie obszarów objętych ochroną. 

Aktywiści przypominają, że ostatni park narodowy w Polsce powstał 22 lata temu, a z obietnic składanych przez polityków wynikało, że powołają nowe parki narodowe w kraju. 

W Polsce znajdują się 23 parki narodowe. Największą powierzchnię zajmuje Biebrzański Park Narodowy. W kraju znajduje się też obecnie 1517 rezerwatów przyrody.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lasy | Parki narodowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy