Reklama

Ogromna inwestycja Holandii w morskie farmy wiatrowe. „To kamień milowy”

Rząd Holandii przeznaczy 1,7 miliarda euro na turbiny wiatrowe na Morzu Północnym. „To kamień milowy w przejściu na bardziej zrównoważoną energię elektryczną i uniezależnienie się od pozyskiwania surowców z Rosji” – powiedział w piątek minister klimatu i energii Rob Jetten.

  • Holandia zainwestuje 1,7 miliarda euro w morskie farmy wiatrowe. Turbiny offshore powstaną na Morzu Północnym.
  • Rząd Holandii zamierza w ten sposób podwoić moc wytwarzaną z wiatru. "To kamień milowy" - mówi minister klimatu i energii Rob Jetten.
  • Dzięki inwestycjom energetyka wiatrowa zaopatrzy w prąd miliony domów i ma zapewnić Niderlandom niezależność od surowców z Rosji.

Holandia po raz pierwszy chce wykorzystać środki ze specjalnego funduszu klimatycznego uzgodnionego w umowie koalicyjnej. Fundusz został utworzony dla poprawy bezpieczeństwa żeglugi oraz wsparcia rybołówstwa.

Reklama

Holandia chce zmniejszyć swoją zależność od gazu z Rosji

Holandia. Niemal 2 mld euro na farmy wiatrowe offshore

Na inwestycje w pozyskiwanie energii z wiatru przeznaczone zostaną prawie dwa miliardy euro. Dzięki temu Holandia chce podwoić moc wytwarzaną z tego źródła.

Wyznaczono już na Morzu Północnym trzy obszary, gdzie zostaną wzniesione turbiny wiatrowe. Jak informuje ministerstwo klimatu i energii, otwiera to drogę do powstania elektrowni wiatrowych offshore, które wystarczą do zaopatrzenia w zieloną energię "milionów gospodarstw domowych".

Według rządowych planów do 2030 roku energia wiatrowa ma być głównym źródłem prądu w Niderlandach. Do 2050 roku kraj chce osiągnąć neutralność klimatyczną

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy