To pierwsze takie sklepy w Polsce. Pupile pojadą w specjalnych domkach

Sieć Auchan jako pierwsza w Polsce wprowadziła specjalne wózki sklepowe dla psów. Klienci i klientki pierwszych trzech wybranych sklepów mogą już testować "domki", które pomieszczą czworonogi o wadze nawet 25 kilogramów. Rozwiązanie jest zaskakujące, bo zwykle duże psy nie są wpuszczane do dyskontów i hipermarketów.

Sieć Auchan wprowadziła testowo w trzech sklepach specjalne wózki na zakupy do wożenia w nich psów o wadze do 10 lub 25 kg
Sieć Auchan wprowadziła testowo w trzech sklepach specjalne wózki na zakupy do wożenia w nich psów o wadze do 10 lub 25 kgAuchanmateriały prasowe

Klienci i klientki trzech sklepów Auchan (Komorniki, Swadzim i Bukowska w Poznaniu) mogą już korzystać ze specjalnych wózków dla psów. Dostępne są dwa rodzaje: dla czworonogów o wadze do 10 kilogramów oraz do 25 kilogramów.

Auchan Polska wprowadza specjalne wózki dla psów

To o tyle nietypowe, że psy - szczególnie w sklepach wielkopowierzchniowych - nie są w Polsce raczej mile widziane. Co prawda czasami przed wejściem przez pracowników ustawiana jest np. miska z wodą dla zwierząt, ale częstszym widokiem są psy przywiązane przed sklepem niż spacerujące z właścicielem między półkami.

Właściciele sklepów zakaz wstępu dla czworonogów najczęściej argumentują względami higieny. Sieć Auchan zdała się jednak ominąć ten problem. Psy umieszcza się tak naprawdę w kojcach z przymocowanymi kółkami, więc zwierzęta nie dotykają ani produktów, ani nawet podłogi w sklepie.

Co ważne, po każdym użyciu wózka jest on dezynfekowany. Czyszczona jest również mata, którą wózek jest wyściełany.

"Psy traktowane są jak członkowie rodziny, dbamy o nie, troszczymy się, pielęgnujemy (...) W Auchan takie podejście jest nam bardzo bliskie. Stąd pomysł wprowadzenia specjalnych wózków dla psów" - tłumaczy Hanna Bernatowicz z Auchan Polska.

Dzięki temu klienci mogą w wygodny sposób zrobić zakupy, mając psa pod kontrolą przy jednoczesnym zachowaniu higieny i bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że właściciele większych czworonogów docenią możliwość zrobienia zakupów w towarzystwie swojego pupila.
Hanna Bernatowicz, Auchan Polsk

"Dzięki temu klienci mogą w wygodny sposób zrobić zakupy, mając psa pod kontrolą przy jednoczesnym zachowaniu higieny i bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że właściciele większych czworonogów docenią możliwość zrobienia zakupów w towarzystwie swojego pupila" - dodaje przedstawicielka Auchan.

Sieć podkreśla jednocześnie, że nie wszystkie psy wchodzące do sklepów muszą być w specjalnych wózkach. Nie dotyczy to psów asystujących oraz małych psów i innych zwierząt, które właściciele mogą nieść na rękach czy w koszykach. W drugim wypadku nie wolno jednak wypuszczać psów i nie można pozwolić im na zbliżanie się do żywności czy zakłócanie zakupów innym klientom.

Reklamówki to duży problem. Polskie miasto szykuje rewolucjęPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}