Ministra klimatu ostrzega przed oszustami. Ktoś wykorzystuje jej wizerunek

Paulina Hennig-Kloska, ministra klimatu ostrzegła w mediach społecznościowych przed kłamliwymi reklamami w internecie, które wykorzystują jej wizerunek. "Oszuści czyhają na wasze dane i pieniądze" - zaalarmowała.

Minister Hennig-Kloska zaapelowała, aby uważać na fałszywe reklamy nielegalnie wykorzystujące jej wizerunek w internecie
Minister Hennig-Kloska zaapelowała, aby uważać na fałszywe reklamy nielegalnie wykorzystujące jej wizerunek w internecieTomasz Jastrzebowski/REPORTEREast News

Szefowa resortu klimatu opublikowała w mediach społecznościowych apel, aby uważać na posty wykorzystujące jej wizerunek. Przykład takiej zawierającej fałszywe informacje reklamy (została ona celowo zamazana) załączono do wpisu.

Oszustwa z wizerunkiem ministry klimatu. Sprawa trafiła do prokuratury

"Jeśli zobaczycie reklamę z moim wizerunkiem, to będzie oszustwo. Uważajcie i zgłaszajcie takie reklamy" - zaapelowała Paulina Hennig-Kloska.

Jak przekazała polityczka Trzeciej Drogi, w sieci pojawiają się reklamy z linkami do artykułów oprawione jej zdjęciami i kilku innych znanych osób. Reklamy zachęcają m.in. do zakupu udziałów w Baltic Pipe czy informują o sposobach na obniżenie cen gazu.

"To oszustwo i próba wyłudzenia. Przeciwko twórcom takich komunikatów podjęte zostały kroki prawne" - poinformowała Hennig-Kloska. Jak dodała, sprawa została już zgłoszona do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, prokuratury i NASK.

Niedawno podobne ostrzeżenie ws. nieprawdziwych informacji i rozsyłania złośliwych linków wystosowało także samo Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Jak czytamy w specjalnym komunikacie, oszuści chcą wykorzystać w ten sposób zmiany dotyczące cen energii w Polsce.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}