Już są. Biedronka będzie sprzedawać kilogram za 42 zł

Mimo że mamy dopiero kwiecień, sieć Biedronka wprowadza już do swojej oferty polskie truskawki. Za owoce pochodzące z upraw szklarniowych trzeba będzie zapłacić niemałą cenę. W przeliczeniu na kilogram cena truskawek w Biedronce wyniesie… prawie 42 złote!

Od środy w Biedronce są już dostępne polskie truskawki. Cena? 42 zł za kilogram
Od środy w Biedronce są już dostępne polskie truskawki. Cena? 42 zł za kilogram123RF/PICSEL

Od środy, 10 kwietnia w 2 tys. sklepów sieci Biedronka w Polsce można kupić krajowe truskawki. Owoce sprzedawane są w opakowaniach po 250 g, za które trzeba zapłacić 10,49 zł. Oznacza to, że, w przeliczeniu na kilogram, cena wynosi dokładnie 41,96 zł.

Biedronka już sprzedaje truskawki. Cena zwala z nóg

Pierwsze w tym roku polskie truskawki, które trafią do sklepów sieci Biedronka to odmiana Malling Centenary. Pochodzą z 2,5-hektarowej uprawy zlokalizowanej niedaleko Połańca w województwie świętokrzyskim - czytamy w informacji prasowej sieci.

"Jest to odmiana, która dzięki swojej jakości ugruntowała pozycję jako jedna z najpopularniejszych upraw szklarniowych w Europie" - podaje Biedronka.

Tak wczesne dostawy owoców z Polski są możliwe dzięki współpracy sieci z polskimi rolnikami. "Owocna współpraca z polskimi dostawcami pozwala nam co roku zwiększać dostępność pierwszej polskiej truskawki, już od pierwszych dni kwietnia" - mówi Piotr Stępień z sieci Biedronka.

Jak podaje Biedronka, truskawki są jednym z najchętniej kupowanych owoców przez klientów sklepów spod tego szyldu. W 2023 r. sieć sprzedała łącznie ponad 8,5 mln kilogramów truskawek.

Polska przeżywa wielki wzrost zainteresowania przyrodąSCP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas