Betonoza w Gnieźnie. Radny usmażył jajecznicę na rozgrzanym placu

Jeden z radnych w Gnieźnie postanowił zaprezentować skalę tzw. betonozy w swoim mieście. Na nagraniu zamieszczonym w internecie mężczyzna pokazał, że na rozgrzanych ławkach można nawet usmażyć jajecznicę lub omlet. „Jeżeli ktoś miałby ochotę, zwłaszcza że ceny gazu idą w górę, może śmiało przyjść na plac przed teatrem i tu sobie coś smacznego upichcić” – wskazuje polityk.

Jeden z gnieźnieńskich radnych postanowił zademonstrować poziom betonozy w swoim mieście. W tym celu na placu przed Teatrem Fredry na rozgrzanej ławce usmażył jajecznicę
Jeden z gnieźnieńskich radnych postanowił zademonstrować poziom betonozy w swoim mieście. W tym celu na placu przed Teatrem Fredry na rozgrzanej ławce usmażył jajecznicęYouTube/FacebookINTERIA.PL
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Tomasz Dzionek, radny Gniezna jako symbol betonozy w swoim mieście wybrał plac przed Teatrem Fredry. Jego przebudowę planowano od 2017 roku, a inwestycja pochłonęła ponad milion złotych. W trakcie prac wycięto drzewa, usunięto trawniki oraz donice z kwiatami.

Betonoza w kolejnym mieście

- Plac przed Teatrem Fredry w Gnieźnie to gnieźnieński symbol betonozy. Zieleń, drzewa, kwietniki i trawniki zastąpiono betonową pustynią z piramidami i fontanną, która nigdy nie działa - mówi radny. - To wstyd i poruta, że za niemałe pieniądze zniszczono popularną wśród gnieźnian przestrzeń miejską - dodaje Tomasz Dzionek.

Na placu ustawiono także czarne, metalowe ławki. To właśnie jedną z nich radny wybrał jako "kuchenkę" do zademonstrowania wysokich temperatur, jakie po przebudowie pojawiają się na placu. Tomasz Dzionek, korzystając wyłącznie z rozgrzanego mebla miejskiego, był w stanie usmażyć jajecznicę oraz omlet. Jak podkreśla, jajka ścięły się w przeciągu 15 minut.

Tak wyglądają zmiany klimatyczne

- Jest to symbol zmian klimatycznych, które następują w naszym kraju. Ten symbol pokazuje jak nie powinniśmy zmieniać przestrzeni miejskiej - wskazuje radny. - Skwar będzie nas dotykał coraz bardziej, a to lato jest najzimniejsze z wszystkich lat, które będziemy mieli w przyszłości - dodaje.

W piątek, gdy Tomasz Dzionek nagrywał swój film, w Gnieźnie było ponad 30 stopni Celsjusza. Dla całego województwa wielkopolskiego obowiązywały ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia przed upałem.

Tomasz Dzionek, radny Gniezna mówi o przebudowie placu: "Ktoś powinien zapłacić za to jak ta przestrzeń została zniszczona"
Tomasz Dzionek, radny Gniezna mówi o przebudowie placu: "Ktoś powinien zapłacić za to jak ta przestrzeń została zniszczona"Tomasz DzionekFacebook
"Wydarzenia": W czasie rewitalizacji wycinają całą zieleń. Betonoza w polskich miastachPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas