Ile wydajemy na karmę dla psów i kotów? Kwoty rosną z roku na rok

Od marca ubiegłego roku do lutego 2023 r. właściciele psów i kotów w Polsce wydali na karmę dla swoich pupili ponad 731 mln zł - wynika z danych pochodzących z Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia. Pożywienie psa rocznie średnio kosztuje 292 zł, a kotów 393 zł - dodano.

Kwoty, które Polki i Polacy wydają na karmę dla psów i kotów rosną z roku na rok. W przypadku psów płacimy średnio 292 zł na rok, a w przypadku kotów - 393 zł. Niestety większość osób nadal w jedzenie dla czworonogów zaopatruje się w dyskontach
Kwoty, które Polki i Polacy wydają na karmę dla psów i kotów rosną z roku na rok. W przypadku psów płacimy średnio 292 zł na rok, a w przypadku kotów - 393 zł. Niestety większość osób nadal w jedzenie dla czworonogów zaopatruje się w dyskontach123RF/PICSEL

Rynek karmy dla zwierząt domowych w Polsce rośnie z każdym rokiem. "W efekcie wartość rynku tej kategorii produktowej w okresie marzec 2022 - luty 2023 wyniosła już ponad 731 mln złotych" - mówi Jakub Dubniak z GfK Polonia.

Ile Polacy i Polki wydają średnio na karmę dla psów?

Z danych wynika, że przeciętny właściciel psa wydaje rocznie średnio 292 zł na jedzenie dla swojego pupila. Nieco więcej przeznacza na karmę suchą niż mokrą i najchętniej zaopatruje się w opakowania poniżej 5 kg, choć w ostatnim czasie na popularności zyskują także większe opakowania.

Wśród listy 10 najczęściej kupowanych marek dominują marki własne topowych sieci handlowych.

Ile wydajemy na karmę dla kotów?

"Na karmę dla kotów nabywcy wydają więcej niż w przypadku żywności dla psów. Właściciele mruczków wydają na ich jedzenie średnio 393 zł w ciągu roku. Zdecydowanie dominuje tu karma mokra, głównie w opakowaniach typu saszetki czy puszki" - podano.

Wiodącym kanałem zakupów zarówno w przypadku karmy dla kotów, jak i dla psów, są dyskonty. Jeśli chodzi o internet, konsumenci kupują więcej produktów premium.

Depresja u psów i kotówPolsat News
PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas