13-latka z Warszawy znęcała się nad psem. Nagrania wysyłała znajomym

Jakub Wojajczyk

Opracowanie Polecamy Jakub Wojajczyk

Policjanci z warszawskiej Woli zajęli się sprawą 13-latki, która znęcała się nad swoim psem. Nastolatka wielokrotnie uderzała czworonoga po głowie i karku oraz nie dawała mu pokarmu i wody. Zdarzało się, że nagrywała swoje zachowanie na telefonie i wysyłała do znajomych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie dla nieletnich.

13-latka z Warszawy znęcała się nad swoim psem. Jedno takie zdarzenie nagrała i wysłała wideo swoim znajomym (zdj. ilustracyjne)
13-latka z Warszawy znęcała się nad swoim psem. Jedno takie zdarzenie nagrała i wysłała wideo swoim znajomym (zdj. ilustracyjne)123RF/PICSEL

Policjanci z Woli otrzymali informację o tym, że 13-latka znęca się nad swoim psem.

Warszawa. 13-latka znęcała się nad psem i to nagrywała

"Miała go wielokrotnie uderzać po głowie i karku tłumacząc, że do tego 'przywykł'. Jedno takie zdarzenie nagrała swoim telefonem komórkowym i rozpowszechniła wśród znajomych" - informuje nadkom. Marta Sulowska. Dziewczyna nie dawała też psu pokarmu i wody.

W tej sprawie zostało przyjęte zawiadomienie o przestępstwie. "Pies został odebrany i trafił pod opiekę schroniska. Okazało się również, że zwierzę nie posiada książeczki szczepień" - wyjaśniła nadkom. Sulowska.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego nieletnia została przesłuchana w związku ze znęcaniem się nad psem. "Materiały sprawy zostały przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich" - podała policja.

Widzisz krzywdę zwierząt? Reaguj

Jak podkreśliła policjantka, wszyscy powinni pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie i opiekę.

"Jeśli masz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania lub oferowaniu do sprzedaży bądź kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem, skontaktuj się z policją" - zaapelowała nadkom. Marta Sulowska.

Depresja u psów i kotówPolsat News

Polecamy

PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas