Pogoda w weekend zaskoczy. Śnieg spadnie nie tylko w górach

Szykuje się zmiana pogody. Temperatura może spaść poniżej 0 st. C, a z nieba sypnie śnieg. Nie tylko w górach.

Końcówka tygodnia przynosi zmianę pogody związaną z pojawieniem się układów niskiego ciśnienia i frontami atmosferycznymi. Jak poinformowało IMGW, do Polski napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie. Na północnym wschodzie temperatura może spaść nocą do -2, -4 st. C, w ciągu nie wzrośnie niewiele ponad 0 st. C.

Na niebie powinniśmy spodziewać się większego zachmurzenia i opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Mają one nastąpić przede wszystkim w piątek oraz w nocy z piątku na sobotę.

Gdzie spadnie najwięcej śniegu?

W północno-wschodniej części kraju ujemna temperatura może lokalnie utrzymać się do soboty. Na zachodzie delikatnie na plusie. Największe opady w nocy z piątku na sobotę mogą wystąpić na południu i południowym wschodzie Polski. W Sudetach przybędzie 5-8 cm śniegu, w Karpatach 15-20 cm. Na nizinach około 5 cm. 

Reklama

W sobotę w Sudetach i Karpatach spadnie 8-10 cm śniegu. Meteorolodzy przestrzegają przed ograniczeniem widoczności i trudnymi warunkami na drogach.

Po mroźnym i miejscowo śnieżnym weekendzie na początku tygodnia nad Polskę napłynie cieplejsza masa powietrza. Termometry w większości regionów wskażą dodatnią temperaturę. W połowie tygodnia w północnej oraz południowej części kraju ponownie będzie sypał śnieg (na północy również deszcz oraz deszcz ze śniegiem).

W górach panują warunki zimowe

Wysoko w górach panują warunki zimowe i bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Już po północy mają się tam rozpocząć intensywne opady śniegu. Wysoko w górach w nocy z piątku na sobotę oraz w sobotę temperatura odczuwalna nawet -14 st. C.

Choć warunki w Tatrach są ciężkie, to trzeba przyznać, że to idealny moment, aby wykorzystać wolną chwilę i pojechać w góry. Niekoniecznie trzeba wychodzić na szlak, już sam widok ośnieżonych szczytów może zachwycać. W Zakopanem warto odwiedzić Gubałówkę, z której można podziwiać śnieżny krajobraz.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | opady
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama