Klimatyczna Rewolucja w Koninie. Jedyny taki festiwal dla młodzieży

Od piątku do niedzieli (14-16 czerwca) Konin stanie się areną dla niecodziennego wydarzenia edukacyjnego - Festiwalu Klimatyczna Rewolucja. Jego zadaniem jest podnoszenie świadomości o zmianach klimatycznych oraz inspirowanie do podejmowania pozytywnych działań na rzecz klimatu.

Od 14 do 16 czerwca w Koninie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla młodzieży - Festiwal Klimatyczna Rewolucja
Od 14 do 16 czerwca w Koninie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla młodzieży - Festiwal Klimatyczna Rewolucja123RF/PICSEL

W dniach 14-16 czerwca w Koninie odbędzie się Festiwal Klimatyczna Rewolucja. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Młodych Ambasadorów Klimatu i Miasto Konin.

Jedyny taki festiwal dla młodzieży w Koninie

- Wierzymy, że tematy klimatu są bardzo ważne, a sama formuła festiwalu stworzona jest tak, aby przedstawić partycypację młodzieży, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspólnie pokazać innym te wartości - mówi Julia Nowaczewska, Młoda Ambasadorka Klimatu, jedna z organizatorek festiwalu.

Wydarzenie skupiać się będzie na różnorodnych aspektach problematyki klimatycznej, obejmując ponad 40 punktów programu rozlokowanych w różnych częściach Konina. Warsztaty, dyskusje, spotkania z ekspertami, gry, a także zabawy to tylko niektóre z form aktywności, jakie czekają na uczestników.

Wyjątkowa forma edukacji ekologicznej

Jednym z kluczowych założeń festiwalu jest interaktywność i dostosowanie do potrzeb młodzieży. Długie wykłady zostają zastąpione przez dynamiczne, angażujące formy nauki i zabawy, co ma sprawić, że temat zmian klimatycznych stanie się bliższy i bardziej przystępny dla wszystkich uczestników.

Udział nie tylko pozwoli uczestnikom zdobyć nową wiedzę na temat zmian klimatycznych, ale także niesie ze sobą szereg korzyści. To niepowtarzalna okazja do spotkania z ekspertami, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz do nawiązania kontaktów z innymi pasjonatami tematyki środowiskowej.

Wyjątkowi goście oraz atrakcyjne nagrody

Na festiwalu wśród prelegentów i gości będą m.in. minister klimatu Paulina Hennig-Kloska, prezydent Konina Piotr Korytkowski, prezes zarządu ZE PAK Piotr Woźny, WWF Polska, UNICEF Polska, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny i wiele, wiele innych.

To wszystko za darmo, a każdy, kto weźmie udział w warsztatach otrzyma voucher do Parku Makiet Mikroskala. Dodatkowo uczestnicy, którzy biorą udział w Otwarciu festiwalu otrzymają torbę i upominki.

To nie koniec niespodzianek. Podczas festiwalu odbędzie się także specjalne wyzwanie dla grup. Minimum 5-osobowy zespół, który wygra, pojedzie z Młodymi Ambasadorami Klimatu na niezapomniany wyjazd do Warszawy na Wycieczkę Marzeń, podczas której zwycięzcy odwiedzą m.in. park rozrywki i spotkają się z Rzecznikiem Praw Obywatelskich.

Organizatorzy zachęcają do szybkiej rejestracji - liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy możliwe są na stronie wydarzenia. Tam dostępny jest także szczegółowy program Festiwalu Klimatyczna Rewolucja. Bieżące informacje o wydarzeniu można znaleźć na Instagramie i Facebooku.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}