Wygląda jakby narysowało go dziecko. Zdjęcia podbijają internet

W ostatnich tygodniach furorę w internecie zrobiły zdjęcia przestawiające węża z gatunku Eryx jayakari, znanego jako arabski boa piaskowy. Niezwykle osobliwy gad wyróżnia się swoim nietypowym wyglądem. Wiele osób uważa, że stworzenie przypomina ożywiony rysunek czterolatka.

article cover
Twitter

Węże kojarzą się większości z nas niemal wyłącznie z czymś niebezpiecznym. W końcu od zawsze demonizuje się wspomniane gady, podkreślając toksyczność ich jadu i przeliczając, jak wiele ludzi mogłoby zginąć od jednego ukąszenia. Tym sposobem wyłania nam się obraz wyjątkowo groźnych stworzeń.

Arabski boa piaskowy

Nic więc dziwnego, że co jakiś czas furorę w sieci robią zdjęcia węża z gatunku Eryx jayakari, znanego jako arabski boa piaskowy, gdyż całkowicie nie pasuje on do typowego wyobrażenia tych gadów.

Wspomniane zwierzę wygląda jakby zostało narysowane przez czteroletnie dziecko. Patrząc na niego powierzchownie, moglibyśmy zacząć się zastanawiać, czy ten wąż byłby w stanie skrzywdzić chociażby muchę.

Wszystko za sprawą wyjątkowo małych oczu znajdujących się blisko siebie na czubku głowy. Jak powszechnie wiadomo, właśnie małe dzieci podczas rysowanie postaci z profilu mają skłonności do umieszczenia narządów wzroku zbyt blisko. Okazuje się, że Matka Natura także ma w sobie coś z dziecka.

Jeśli chcielibyśmy spotkać arabskiego boa piaskowego w naturalnych otoczeniu, musielibyśmy wybrać się na Półwysep Arabski lub do południowej części Iranu, gdyż jest to gatunek endemiczny dla tego terytorium.

Wąż odznacza się stosunkowo małymi rozmiarami, gdyż dorasta maksymalnie do 38 centymetrów długości. Całe dnie spędza on na pustyniach zakopany pod cienką warstwą piasku. Natomiast w nocy wypełza na polowanie. W jego menu królują małe jaszczurki oraz robakowate zwitniki.

Prezes PFR: Zielona energia jest nasza, nie musimy jej znikąd importowaćRMF
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas