Wąż zaatakował dziecko. Maluch zagryzł go na śmierć

Jak łatwo się domyślić, spotkanie węża z osamotnionym, małym dzieckiem może skończyć się naprawdę tragicznie. Przekonał się o tym… pewien gad mieszkający w Turcji, który zaatakował dwuletnią dziewczynkę. Ta w ramach zemsty uczyniła dokładnie to samo, zagryzając zwierzę na śmierć.

article cover
Twitter

Szokujące zdarzenie miało miejsce we wschodniej części Turcji, a dokładniej ujmując w mieście Bingöl zamieszkałym przez około 150 tysięcy osób. Pochodząca z niego dwulatka przebywała wówczas w ogrodzie znajdującym obok rodzinnego domu. W pewnym momencie pojawił się przy niej również wąż.

Gdy dziecko zaczęło się nim bawić, w okolicy rozległy się głośne krzyki. Wywołali je sąsiedzi, którzy właśnie zaobserwowali wspomnianą sytuację. Chwilę później na ich oczach dziewczynka została ukąszona przez węża w wargę.

Tragedia z niespodziewanym zakończeniem

Jeszcze zanim zdążyli oni zareagować, dwulatka rozpoczęła prawdziwą zemstę. Postanowiła uczynić zwierzęciu dokładnie to samo, co on uczynił jej, tylko w większym rozmachem. Ostatecznie zagryzła go na śmierć.

50-centymetrowego węża nieznanego gatunku nie udało się uratować. Dziewczynka otrzymała pierwszą pomoc od sąsiadów, którzy następnie zawieźli ją do lokalnego szpitala dziecięcego. Nic poważnego jej nie zagraża i powoli wraca ona do zdrowia.

- Allah naprawdę ją chronił. Nasi sąsiedzi powiedzieli mi, że wąż był w ręku mojego dziecka, bawiła się nim, a potem ją ugryzł - powiedział Mehmet Ercan, ojciec dwulatki, który w momencie zdarzenia przebywał w pracy.

- Potem w reakcji pogryzła węża - dodał.

- Trzymajcie swoje węże z dala od małych dziewczynek - ostrzegają żartobliwie internauci.

Prof. Karaczun: To, co się stało na Odrze, wykazało kompletny brak profesjonalizmu służb odpowiedzialnych za ochronę środowiskaRMF
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas