Tężnia, szlaki rowerowe czy kiszka? Polacy wybierają ulubione atrakcje

Co w Polsce najbardziej doceniają Polacy? Przyrodę, jedzenie, czy rozwijająca się infrastrukturę? Do końca października można zdecydować o tym, do kogo trafi przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną Certyfikat Internautów. Wśród konkurentów są m.in. tężnia, szlaki rowerowe oraz... zawody w pieczeniu babki i kiszki ziemniaczanej.

Trwa plebiscyt na najlepsze produkty turystyczne zgłoszone przez regionalne organizacje turystyczne. Polacy zdecydują, które miejsce zyska w sieci dodatkową popularność i zdobędzie Certyfikat Internautów 2023 przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną. 

Najlepszy produkt turystyczny w Polsce to...

Organizacja przyjęła do konkursu rozmaite obiekty, imprezy, miejsca oraz inicjatywy. 

Wśród zgłoszonych miejsc, obiektów i inicjatyw znalazły się m.in.: Dolnośląska Kraina Rowerowa, Młyny Rothera (zabytek architektury przemysłowej z połowy XIX w. w Bydgoszczy), Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła Twórcze Bieszczady, Krainy Górnej Odry, kompleks Tężnia Busko, Szlak Kopernikowski o długości 590 km, czy trasa rowerowa wokół Zalewu Szczecińskiego. 

Reklama

Kandydatem z Supraśli są zaś nietypowe Światowe Mistrzostwa w Pieczeniu Babki i Kiszki Ziemniaczanej.

"To nowatorskie i interesujące miejsca, obiekty, imprezy, wydarzenia lub przedsięwzięcia atrakcyjne dla turystów, które zapewniają im wysokiej jakości przeżycia i różnego rodzaju doznania" - informuje Polska Organizacja Turystyczna.

Produkty turystyczne ułożono są w kolejności alfabetycznej według nazw województw. Głosowanie przeprowadza portal polska.travel.pl. Głosy można oddać do 31 października.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przyroda | turystyka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy