Kim Kardashian została twarzą roślinnego mięsa. Czy to nie hipokryzja?

Firma Beyond Meat, która produkuje między innymi roślinne zamienniki mięsa do hamburgerów, jest znana z tego, że promuje swoje produkty we współpracy z gwiazdami show biznesu. Ostatnią z nich jest Kim Kardashian, którą ogłoszono „naczelną konsultantką ds. smaku”. Celebrytka prowadzi jednak życie, które jest dalekie od ekologicznego.

Kim Kardashian została nową gwiazdą roślinnego mięsa Beyond Meat, promując jego przyjazność dla planety. Gwiazda jednak słynie z tego, że lata prywatnymi odrzutowcami i jest właścicielką mało ekologicznej marki modowej
Kim Kardashian została nową gwiazdą roślinnego mięsa Beyond Meat, promując jego przyjazność dla planety. Gwiazda jednak słynie z tego, że lata prywatnymi odrzutowcami i jest właścicielką mało ekologicznej marki modowejGothamGetty Images
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Kim Kardashian została najnowszą twarzą kampanii reklamującej roślinne zamienniki mięsa produkowane przez amerykańską firmę Beyond Meat. Gwiazdę w najnowszym spocie reklamowym żartobliwie okrzyknięto "naczelną konsultantką ds. smaku" producenta roślinnych potraw.

"To roślinne mięso jest nie tylko zaskakująco pyszne, ale także lepsze dla ciebie i lepsze dla planety" - przekonuje gwiazda. Niestety Kim Kardashian stała się szybko przedmiotem żartów, ponieważ internauci zauważyli, że celebrytka na żadnym z ujęć nie spożywa reklamowanego przez siebie roślinnego mięsa. Pod wątpliwość poddawane jest także to, czy amerykańskiej bizneswoman rzeczywiście zależy na kwestiach klimatycznych.

Roślinna dieta a prywatne odrzutowce Kim Kardashian

Produkcja i konsumpcja mięsa w znaczącym stopniu przyczynia się do pogarszania skutków zmian klimatycznych. Niektórzy naukowcy wskazują, że dieta roślinna jest wręcz kluczowa do powstrzymania zmiany klimatu i przejście na nią to "niezbędny krok do zatrzymania kryzysu klimatycznego".

Jak jednak zwraca uwagę Tim Gallagher z portalu Euro News, styl życia Kim Kardashian nie do końca pozwala wierzyć w to, że amerykańska modelka, celebrytka i bizneswoman faktycznie dba na co dzień o względy ekologiczne.

Według magazynu "Forbes" majątek Kim Kardashian opiewa na zawrotną sumę 1,8 miliarda dolarów. Jak jednak podkreślają autorzy raportów Oxfam i ONZ, to właśnie najbogatsi ludzie na świecie odpowiadają za najwięcej emisji zanieczyszczeń. Kim Kardashian i jej rodzina są znani z tego, że nie stronią od podróży prywatnymi odrzutowcami, zarówno w celach prywatnych, jak i biznesowych. Szacuje się, że ten rodzaj transportu ma aż dziesięciokrotnie większy ślad węglowy w przeliczeniu na osobę niż zwykłe linie lotnicze.

Kim Kardashian została "naczelną konsultantką ds. smaku" firmy Beyond Meat produkującej roślinne zamienniki mięsa
Kim Kardashian została "naczelną konsultantką ds. smaku" firmy Beyond Meat produkującej roślinne zamienniki mięsaYouTube

Szybka moda Kim Kardashian zaśmieca planetę

Amerykańska gwiazda jest także właścicielką marki ubrań Skims, która jest krytykowana za propagowanie tzw. szybkiej mody. To określenie na producentów tworzących wiele kolekcji, które potem z reguły trafiają na składowiska odpadów i nie są poddawane recyklingowi. Walkę z tym procederem zapowiedziała ostatnio nawet Unia Europejska.

Portal Good on You, który recenzuje marki modowe pod kątem ekologii, sugeruje, że należy unikać produktów Skims. W opinii wskazano, że marka podaje niewiele informacji na temat procesu produkcji i pochodzenia swoich artykułów, a tezy, które są podawane na stronie firmy nie są poparte żadnymi dowodami.

Kim Kardashian z pewnością jest jednak jedną z tych celebrytek, które wspierają szeroko pojętą ekologię oraz walkę ze zmianami klimatu. Gwiazda wielokrotnie przyznawała publicznie, że kryzys klimatyczny jest według niej poważnym problemem. W 2019 roku wyznała także, że podziwia aktywistkę Gretę Thunberg, nazywając ją "odważną i niesamowitą młodą kobietą".

Modelka przyznała również, że od dwóch lat spożywa "głównie wegańskie" posiłki, a potrawy od Beyond Meat chętnie jedzą także jej dzieci.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas