"W puszczy to żubr ma pierwszeństwo". Ludzie w Białowieży przedstawili postulaty

Żubr
Żubr Franco BanfiAFP

Zobacz również:

    Protest w Białowieży. "Puszcza to nie poligon"

    • Przestrzegania przez służby mundurowe przepisów prawa o ruchu drogowym i zachowania szczególnej ostrożności w regionie całej Puszczy Białowieskiej, na drogach publicznych (wojewódzkich, powiatowych i gminnych) oraz na drogach leśnych. W szczególności stosowania się do ograniczeń prędkości.
    • Karania wojskowych łamiących prawo, przekraczających dozwoloną prędkość, wyciągania stosownych konsekwencji.
    • Obowiązkowego szkolenia dla wszystkich służb ściąganych na granicę. Szkolenie powinno być przeprowadzone przez kompetentne osoby związane naukowo z Puszczą Białowieską i jej zasobami i dotyczyć wartości przyrodniczych terenu, na którym te służby mają działać, a także przepisów prawa obowiązujących na terenach chronionych.
    • Prowadzenia działań z szacunkiem należnym wyjątkowemu miejscu jakim jest Puszcza Białowieska - ostatni zachowany na Niżu Europejskim las naturalny o cechach lasu pierwotnego, w którym procesy naturalne zachodzą nieprzerwanie od ponad 10 tysięcy lat. Którego część jest Parkiem Narodowym, a całość obiektem UNESCO.
    • Zachowania, które nie będzie stanowić zagrożenia dla zwierząt i ludzi, Zaprzestania niszczenia drzew, wycinania drzew na własną rękę w celu pozyskania opału, pozostawiania śmieci, porzucania w lesie drutu żyletkowego.
    Pożary w Puszczy Białowieskiej. Jest ich coraz więcejPolsat NewsPolsat News