Papuga pomogła aresztować zabójców. Niezwykła historia z Indii

Niemal 10 lat po wstrząsającej zbrodni w Indiach na dożywocie skazano dwóch oskarżonych o nią mężczyzn. W ogłoszeniu wyroku skazującego podejrzanych sąd miał nietypową pomoc. Była to papuga, która należała do ofiary zabójstwa.

Jak relacjonuje "India Today", w 2014 r. w Indiach zamordowana została Neelam Sharma, partnerka Vijaya Sharmy, redaktora naczelnego popularnej w tym kraju gazety "Agra". Dom pary został zrabowany, jednak policja nie mogła znaleźć żadnych podejrzanych. Do czasu.

Indie. Papuga pomogła znaleźć zabójców właścicielki

Niedługo po zabójstwie papuga należąca do małżeństwa zaczęła wykrzykiwać imię siostrzeńca Vijaya, Ashu. Dziennikarz podążył tym tropem i poinformował służby. To był strzał w dziesiątkę. Policja przesłuchała mężczyznę, a ten przyznał się do winy. Wskazał także, że pomógł mu jego kolega - Ronnie Massey.

Reklama

24 marca 2023 r., niemal równo dziewięć lat po tragedii, jaka dotknęła rodzinę Sharma, sąd skazał Ashu Sharmę i Ronnie Massey'a na karę dożywocia. Mężczyźni muszą także zapłacić grzywnę w wysokości 72 tys. rupii.

Według relacji Vijay'a Sharmy, zaraz po morderstwie jego papuga przestała jeść i pić. Ptak wyraźnie odczuwał stres związany z tragedią, więc mężczyzna zaczął podejrzewać, że zwierzę mogło być świadkiem zabójstwa.

Policjanci w Indiach skorzystali z pomocy papugi

Dziennikarz postanowił wymieniać przed papugą imiona podejrzanych, aby sprawdzić, czy ptak jakoś na nie zareaguje. Na dźwięk imienia Ashu papuga była wyraźnie poddenerwowana i panicznie krzyczała, powtarzając imię siostrzeńca. Eksperyment powtórzono potem przed policją i przyniósł on tę samą reakcję u zwierzęcia.

Zachowanie papugi zostało odnotowane w czasie śledztwa i przyczyniło się do schwytania sprawców. Nie było jednak traktowane jako dowód w sprawie, ponieważ przepisy w Indiach na to nie zezwalają. Ptak niestety zmarł zaledwie sześć miesięcy po śmierci swojej opiekunki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Indie | ptaki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy