Papuga-złodziej z Nowej Zelandii. Ukradła kamerę i wszystko sfilmowała

Papuga mieszkająca w Nowej Zelandii ukradła niewielką kamerę niczego niespodziewającej się rodzinie. Po zuchwałej kradzieży odleciała, ale urządzenie nie przestało nagrywać. Właściciele kamery opublikowali wideo, na którym widać jak papuga odlatuje z ich własnością w dziobie.

Do zdarzenia doszło w Nowej Zelandii. Papuga z zamieszkującego ten kraj gatunku nestor kea ukradła kamerę rodzinie przebywającej na wycieczce w parku narodowym Fiordland w Nowej Zelandii i sfilmowała swój lot. Wyjątkowe zdarzenie opisał dziennik "The Guardian".

Polowanie na "ptaka-widmo". Jedna z najrzadszych papug świata wróciła po 100 latach

Nowa Zelandia. Papuga ukradła rodzinie kamerę GoPro

Rodzina zostawiła kamerę na balkonie, aby sfilmować papugi, które zbliżyły się do domku letniskowego. Jedna z nich podfrunęła do kamery i zabrała włączone urządzenie ze sobą. Papuga sfrunęła w dół porośniętym lasem zboczem wzgórza po czym wylądowała, by obejrzeć swoją zdobycz. Podziobała kilkakrotnie kamerę, jednak urządzenie pozostało sprawne i zarejestrowało przelot ptaka.

Reklama

Rodzina znalazła kamerę, podążając za głośnym wołaniem papugi. Nagranie udostępniono w Internecie. Wyjątkowy film nagrany przez nowozelandzką papugę nestor kea można obejrzeć poniżej:

Rdzenny gatunek nowozelandzkich papug nestor kea znany jest ze swojej ciekawskiej i złośliwej natury oraz z kradzieży portfeli, biżuterii, suchego prowiantu, wycieraczek i innych wartościowych przedmiotów.

Rozpiętość skrzydeł nestor kea nie przekracza 90 cm. Ptaki osiągają maksymalnie jeden kilogram wagi i są wszystkożerne. Od 2017 roku nestor kea uznawane są za gatunek zagrożony.

Kaczka nauczyła się przeklinać tak jak ludzie

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Nowa Zelandia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy