Nielegalnie palił śmieci na działce. Dron przyłapał go na gorącym uczynku

Policja coraz częściej wykorzystuje drony do kontrolowania nielegalnego spalania śmieci na działkach i w pobliżu nieruchomości. Niedawno boleśnie przekonała się o tym osoba, która paliła odpady w powiecie gorlickim. Dron przyłapał ją na gorącym uczynku.

Na terenie jednej z miejscowości w powiecie gorlickim policjanci ujawnili nielegalne spalanie odpadów. Dron przyłapał winnego na gorącym uczynku
Na terenie jednej z miejscowości w powiecie gorlickim policjanci ujawnili nielegalne spalanie odpadów. Dron przyłapał winnego na gorącym uczynkuKPP Gorlicemateriały prasowe

W ubiegłym tygodniu policjanci z Gorlic prowadzili szereg działań z wykorzystaniem drona - bezzałogowego statku powietrznego.

Mandat za palenie odpadów na działce

W trakcie prowadzonych działań na terenie jednej z miejscowości powiatu gorlickiego obraz z drona ujawnił kłęby dymu i palące się przedmioty na terenie prywatnej posesji. Natychmiast skierowano tam patrol policji.

Funkcjonariusze policji potwierdzili, że właściciel posesji spala na swojej działce śmieci. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Służby porządkowe coraz częściej wykorzystują drony w swojej pracy. Dzięki bezzałogowym statkom powietrznym możliwe są kontrole np. domowych pieców, a także nielegalnych wysypisk śmieci.

Osoba, która spala odpady zielone, liście, gałęzie w ogródku lub na działce może zostać ukarana mandatem w wysokości do 500 zł. Za palenie odpadami w piecach grozi grzywna do 5 tys. zł. a nawet 30 dni aresztu.

Jak segregować odpady? Pomoże specjalna aplikacja na telefonPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas