Żyrafa urodziła się w zoo w Austrii. Pierwszy raz od 10 lat

W ogrodzie zoologicznym Schönbrunn w Wiedniu (Austria) w niedzielne popołudnie przyszła na świat mała żyrafa siatkowana. To pierwsze potomstwo tego gatunku od prawie 10 lat – podkreśla kierownictwo zoo.

We wiedeńskim zoo po raz pierwszy od 10 lat przyszła na świat mała żyrafa. Zwierzę już teraz mierzy 1,70 m
We wiedeńskim zoo po raz pierwszy od 10 lat przyszła na świat mała żyrafa. Zwierzę już teraz mierzy 1,70 mFacebook

  • W zoo w Wiedniu przyszła na świat mała żyrafa. To pierwszy taki przypadek od 10 lat.
  • Matka niestety póki co niechętnie opiekuje się małą żyrafą.
  • Władze zoo chcą, aby mała żyrafa dorastała w warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych.

Jest to pierwsze dziecko młodej żyrafy o imieniu Fleur. Mała żyrafa, która na razie jeszcze nie ma imienia, mierzyła po urodzeniu ok. 1,70 m. - Poród przebiegł szybko i bez komplikacji, co wcale nie jest sprawą oczywistą. Niestety, Fleur nadal trzyma swoje dziecko na dystans i pielęgnuje je oraz karmi bardzo nieregularnie - opowiada opiekująca się żyrafami Eveline Dungl.

Naukowcy odkryli żyrafy karłowate
Mała żyrafa dorasta w zoo w Wiedniu

- Niedoświadczone matki często są przytłoczone wychowaniem dziecka nawet w warunkach naturalnych, na wolności. W przypadku żyraf, które zostają matkami po raz pierwszy, nie ma niestety gwarancji, że wszystko pójdzie dobrze od samego początku - dodała Dungl.

Kierownictwo Schönbrunn podkreśla, że założeniem ogrodu jest umożliwienie rodzicom zajmowanie się potomstwem w sposób jak najbardziej naturalny. Od niedzieli, kiedy na świat przyszła mała żyrafa, całe stado jest obserwowane przez zespół przez całą dobę, a zachowanie zwierząt jest szczególnie czujnie analizowane.

- Po intensywnych konsultacjach ze wszystkimi naszymi ekspertami postanowiliśmy pozostawić młode zwierzę w stadzie i dokarmiać je, ponieważ matka nie karmi go regularnie - dodaje dyrektor zoo Stephan Hering-Hagenbeck. - Oczywiście nie można wykluczyć pewnych zagrożeń, ale pobyt ze stadem to w tej sytuacji najbardziej obiecujące rozwiązanie - dodaje.

"Bójki w barze" i honorowe pojedynki. Awanturnicze życie żyraf

Ostatni raz w wiedeńskim zoo mała żyrafa przyszła na świat prawie 10 lat temu. - Teraz ważne jest, aby młode, niedoświadczone stado miało dużo czasu i odpoczynku. Zwierzęta powinny przyzwyczaić się do nowej sytuacji i móc wspólnie przeżyć to ważne doświadczenie. Dlatego strefa, gdzie mieszkają żyrafy, pozostanie zamknięta przed zwiedzającymi do odwołania - poinformowała dyrekcja zoo.

Wyjątkowo dziwne ssaki. Rekordy wśród zwierzątInteria.tv
PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas