Reklama

Ukraińskie służby pomagają przestraszonemu psu

Wojna już wielokrotnie pokazała wyjątkowe bohaterstwo ukraińskich służb nie tylko w stosunku do obywateli, ale i zwierząt. Kolejny tego przykład zaprezentowała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Na zdjęciu udostępnionym na telegramowym kanale ukraińskiej Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych można zobaczyć, jak przedstawiciele tej służby uspokajają psa, który został zabrany z terenu ostrzeliwanego przez wojska rosyjskie. Zdjęcie wykonano w obwodzie kijowskim, kilka kilometrów od Irpina

Psy podczas wojny w Ukrainie

O psy dbają także ukraińscy cywile. Przykładem tego jest historia rodziny 35-letniej Ukrainki Alisy, która uciekła przed wojną z Kijowa z dwoma psami. Uchodźcy ostatnie 17 kilometrów do granicy zdecydowali się przejść pieszo. Co jakiś czas musieli nieść na swoich ramionach 12-letniego owczarka niemieckiego Pulyę.

Reklama

Ale zdarzają są także sytuacje odwrotne - kiedy to psy pomagają Ukraińcom. Pies w typie rasy Jack Russell terrier nazwany Patron (co z ukraińskiego znaczy Nabój) pomaga jednemu z oddziałów Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych na terenie Czernichowa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: agresja Rosji na Ukrainę | PSY (Park Jae-Sang) | zwierzęta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama