Najstarszy goryl świata obchodzi 65. urodziny

Uważana za najstarszego goryla świata samica Fatou świętowała wraz z pracownikami berlińskiego ogrodu zoologicznego swoje 65. urodziny. Z tej okazji nie zabrakło oczywiście jubileuszowego tortu, który tak posmakował solenizantce, że zjadła go w ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund.

article cover
Twitter
Zwierzęta blisko linii frontu. Opiekunowie zostali z nimiAFP

Najstarszy żyjący goryl na świecie i najprawdopodobniej najstarszy przedstawiciel tego gatunku w historii oraz jeden z najstarszych mieszkańców Ogrodu Zoologicznego w Berlinie obchodził swoje urodziny. Te zaszczytne tytuły należą do samicy o imieniu Fatou, która w tym roku skończyła 65 lat.

Gorylica, jak już zostało wspomniane, zamieszkuje placówkę, położą w stolicy Niemiec, do której trafiła już w 1959 roku, mając zaledwie dwa lata. Wówczas przywiózł ją pośrednio z Afryki Zachodniej pewien marynarz, który zmagając się z kłopotami finansowymi, postanowił sprzedać zwierzę.

Już w 1974 roku samica urodziła pierwszego swojego potomka nazwane przez pracowników ogrodu zoologicznego Dufte. Dzięki niemu doczekała się całej gromadki wnucząt oraz prawnucząt.

Najstarszy goryl świata

24 lipca 2019 roku (wraz ze śmiercią o rok starszego goryla o imieniu Trudy zamieszkującego Little Rock Zoo w amerykańskim Arkansas) Fatou została najstarszym żyjącym przedstawicielem swojego gatunku na świecie.

Z okazji 65. urodzin pracownicy ogrodu zoologicznego sprawili gorylicy jubileuszowy tort. Jak zdradziła jedna z inicjatorek przedsięwzięcia, jego podstawa została zrobiona na bazie ryżu, a do dekoracji użyto twarogu, warzyw i owoców.

- Jak na swój wyjątkowy wiek Fatou jest bardzo energiczną starszą panią o zdrowym apetycie. Każdego dnia cieszymy się, że jest z nami i mamy nadzieję, że będziemy mogli świętować z nią jeszcze kilka urodzin - możemy przeczytać na stronie berlińskiego zoo.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas