Jaka pogoda na Halloween? Prognozy mówią, że będzie przerażająco ciepło

Synoptycy przewidują, że koniec października i przypadające na niego Halloween będą zaskakująco ciepłe jak na tę porę roku. Na początku przyszłego tygodnia możemy spodziewać się temperatur przekraczających nawet 17 stopni Celsjusza. Chłodniej zrobi się dopiero we Wszystkich Świętych.

W Halloween czeka nas zaskakujące jak na tę porę roku uderzenie ciepła
W Halloween czeka nas zaskakujące jak na tę porę roku uderzenie ciepła123RF/PICSEL

W najbliższy weekend pogodę w Polsce będą kształtowały niże i związane z nimi fronty atmosferyczne. Do Polski napłynie wilgotne, ale dość ciepłe, jak na koniec października, polarne morskie powietrze.

Prognoza pogody na weekend 28 i 29 października

W piątek będzie sporo chmur i w wielu miejscach wystąpią opady deszczu, na południowym wschodzie intensywne. W sobotę i niedzielę pojawi się więcej przejaśnień, a lokalne opady deszczu będą słabsze - informuje IMGW.

W sobotę 28 i niedzielę 29 października możemy spodziewać się typowych jak na ten okres roku temperatur. W sobotę i niedzielę najcieplej będzie na południu Polski (maksymalnie 13-15 stopni), a najchłodniej w okolicy Suwałk (nawet 0 stopni).

Jednak już w niedzielę po południu znad południowego-zachodu Polskę zacznie obejmować ciepły front. Będzie się on utrzymywał przez cały poniedziałek, 30 października i część wtorku, czyli Halloween.

W poniedziałek i wtorek możemy spodziewać się nawet 16-17 stopni Celsjusza. We Wszystkich Świętych będzie już zauważalnie chłodniej
W poniedziałek i wtorek możemy spodziewać się nawet 16-17 stopni Celsjusza. We Wszystkich Świętych będzie już zauważalnie chłodniejInteria PogodaINTERIA.PL

Jaka pogoda w Halloween i Wszystkich Świętych?

W poniedziałek niemal w całym kraju po południu możemy spodziewać się zaskakująco wysokiej jak na tę porę roku temperatury wynoszącej 16°C. Miejscami może ona przekroczyć nawet 17 stopni. W Halloween ciepłe powietrze utrzyma się tylko w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce.

W wigilię Wszystkich Świętych w Warszawie ma być ok. 15°C, w Lublinie - 16°C, a w Przemyślu - nawet 18°C. Na zachodzie kraju będziemy mieć już delikatne ochłodzenie z temperaturami wynoszącymi 10-12°C.

Po przerażająco, jak na ten okres w roku, ciepłym Halloween czeka nas zdecydowanie bardziej typowy pogodowo początek listopada. We Wszystkich Świętych niemal w całym kraju będzie ok. 10 stopni Celsjusza.

Przelotne opady będą przechodzić przez Polskę przede wszystkim w piątek i sobotę. W niedzielę i poniedziałek nie przewiduje się deszczu. Ulewy wrócą dopiero w Halloween, czyli 31 października. W środę (Wszystkich Świętych) deszczowo będzie przede wszystkim na zachodzie kraju.

Recykling turbin wiatrowych po polskuPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas