Powódź i osunięcia ziemi w Brazylii. Liczba ofiar wciąż wzrasta

Tragiczne zdarzenia miały miejsce na północno-wschodnich terenach Brazylii w stanie Pernambuco. W wyniku powodzi i wynikających z niej osunięć ziemi zginęło tam już co najmniej 91 osób. Ratownicy z dnia na dzień odnajdują kolejne ciała.

Liczba ofiar powodzi i wynikających z niej osunięć ziemi w brazylijskim stanie Pernambuco wzrosła do 91 - poinformowały lokalne władze. W ciągu najbliższych dni wspomniana wartość najprawdopodobniej urośnie jeszcze bardziej, gdyż dziesiątki osób wciąż pozostają zaginione, a szansa na ich znalezienie z każdą dobą maleje.

Powódź w Brazylii

Intensywne deszcze uderzyły w północno-wschodnią część kraju pod koniec maja bieżącego roku. W ciągu zaledwie jednej z dób spadła tam ilość deszczu odpowiadająca średniej sumie opadów z trzech tygodni.

Niestety taki nadmiar wody doprowadził między innymi do osunięć ziemi, która następnie przykryła swoim ciężarem setki okolicznych domów i znajdujących się w nich mieszkańców. Fawele zbudowane na zboczach gór nie miały żadnych szans w starciu z potęgą żywiołu.

Reklama

Podobne klęski nawiedziły Brazylię zaledwie kilka miesięcy wcześniej. W styczniu bieżącego roku w Sao Paulo zginęły w identyczny sposób aż 24 osoby. Natomiast miesiąc później lawiny błotne doprowadziły do śmierci ponad 120 osób w stanie Rio de Janeiro.

Zobacz także: W święta Brazylię nawiedziła powódź. Nie żyje 18 osób

Eksperci nie mają wątpliwości, że za tak intensywne opady odpowiadają zmiany klimatyczne. Oczywiście powodzie nawiedzają naszą planetę nie od dziś, lecz w ostatnich latach możemy zobaczyć je coraz częściej. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Powódź | Brazylia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy