Reklama

Atak zimy w Polsce. Spadł pierwszy śnieg

W całej Polsce notowane są temperatury w okolicach zera stopni Celsjusza. Można zatem stwierdzić, że mamy do czynienia z pierwszym atakiem zimy w tym roku. W górach i na Lubelszczyźnie są miejscowości, gdzie spadł pierwszy w tym roku śnieg.

Prognozy pogody na czwartek przewidują, że w wielu miejscowościach w Polsce pojawią się minusowe temperatury i opady śniegu. W nocy będzie poniżej zera prawie na terenie całego kraju, a atak zimy ma potrwać jeszcze co najmniej tydzień.

Pierwszy śnieg na Lubelszczyźnie

Od rana pierwsze w tym roku opady śniegu odnotowano m.in. na Lubelszczyźnie. Biały puch pokrył dachy budynków w Hrubieszowie. Temperatura w mieście utrzymuje się na poziomie zera stopni Celsjusza. W nocy spadnie jednak poniżej zera.

Reklama

Pierwszy śnieg pojawił się już także w górach. Spadł on m.in. w miejscowości Duszniki-Zdrój w woj. dolnośląskim. Białym puchem pokryły się Góry Orlickie i zagłębie sportów zimowych w Zieleńcu.

Atak zimy i śnieg w górach

"Mamy to! Pierwszy śnieg zagościł w Zieleńcu. Prognozy na najbliższe dni zapowiadają przekroczenie magicznej granicy zera stopni na termometrach" - podaje Stowarzyszenie Zieleniec.

Biało jest też w Tatrach. Co prawda tutaj pierwszy śnieg spadł już we wrześniu, ale tym razem atak zimy dotknął też niżej położone części regionu. W Zakopanem temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie zera stopni Celsjusza. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy