Reklama

Śnieg w Tatrach już jest

W Tatrach pojawiły się pierwsze opady śniegu. W związku ze znajdującym się niżem nad Europą, śnieg spadł zgodnie z przewidywaniami. Chwycił mróz.

Podczas ostatnich dni kalendarzowego lata w Tatrach w nocy z soboty na niedzielę spadł śnieg. W godzinach rannych chmury odsłoniły ośnieżone góry. Warunki do uprawiania turystyki są trudne - na szlakach jest bardzo ślisko i mokro.

Biało zrobiło się już od wysokości około 1400 m n.p.m. Ośnieżony jest m.in. Kasprowy Wierch, Giewont, Orla Perć czy Żółta Turnia.

Jak poinformował dyżurny Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego, na Kasprowym Wierchu spadło 12 cm śniegu, a termometry na szczycie wskazują 3 stopnie mrozu. Wybierając się w góry koniecznie trzeba wziąć dodatkowy sprzęt, wodoodporne buty, cieplejszą kurtkę, raczki i nieprzemakalne nogawki na spodnie. Pamiętajmy o mapie w telefonie komórkowym, która pomoże wskazać drogę, kiedy szlak zostanie zasypany.

Reklama

"Warunki do uprawiania turystyki są trudne - na szlakach jest bardzo ślisko i mokro. W wyższych partiach Tatr występują oblodzenia, a niski pułap chmur ogranicza widzialność, co może prowadzić do utraty orientacji w terenie i pobłądzeń" - podano w komunikacie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama