Green Energy Congress. Porozmawiajmy o polskiej transformacji

Green Energy Congress to wydarzenie poruszające cztery obszary tematyczne na czterech scenach - energetyka, przemysł, społeczeństwo, Top Eco Innovation. Hybrydowa formuła kongresu umożliwia uczestnictwo w nim na żywo - w Centrum Kongresowym ICE Kraków - i online. Na Kongres zaprasza Portal PumpLab. Wydarzenie odbędzie się 23 września, start o godzinie 9.

Pierwsza edycja Green Energu Congress skoncentrowana będzie głównie na transformacji polskiego systemu energetycznego na niskoemisyjny. Kongres otworzą przedstawiciele polskich i europejskich instytucji. W wydarzeniu weźmie udział około 30 prelegentów, reprezentantów różnych sektorów i punktów widzenia.

Trzy sceny

Scena Energetyka skoncentrowana będzie wokół tematów związanych z rozwojem odnawialnych źródeł energii w kontekście aukcji OZE 2021, wpływie zmian w polskiej energetyce na sprzedaż energii, digitalizacji procesów w energetyce. Prelegentami tej sceny są przedstawiciele między innymi: Lotos Petrobaltic, Polkomtel (Plus), Polenergia, Urzędu Regulacji Energetyki.

Reklama

Scena Przemysł to prelekcje związane z OZE i zielonym potencjałem tkwiącym w przedsiębiorstwach o różnym profilu, między innymi: efektywna oszczędność energetyczna na różnych poziomach firmy, odzysk deszczówki w przemyśle, ekologiczna transformacja ciepłownictwa. Prelegenci z tej sceny to reprezentanci m.in. ELZAB, Hydrogen Poland, Veolia, Instytutu Studiów Energetycznych.

Scena Społeczeństwo to tematy z obszaru zmian #DlaPlanety i oczekiwań społecznych w kwestiach środowiskowych, budowania ekoświadomości konsumenta i ekowizerunku firm oraz ekorozwiązań dla rodzin - fotowoltaiki, pomp ciepła, rekuperacji. Prelegentami będą przedstawiciele WWF Polska, SEEDiA, Centrum UNEP/GRID Warszawa, Implant Warsaw.

Topowa innowacja

Projektem współtworzącym Kongres Zielonej Energii jest konkurs Top Eco Innovation. Ideą konkursu jest wyłonienie nowych, ciekawych rozwiązań w trzech kategoriach: Produkt, Usługa, Działanie CSR. Projekt przeznaczony jest dla każdego, kto ma pomysł lub rozwiązanie promujące oszczędność ekologiczną. Finał Top Eco Innovation będzie zwieńczeniem Green Energy Congress (szczegóły na stronie).

W wydarzeniu można wziąć udział na żywo - w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie (wstęp biletowany) lub online - rejestrując się na darmowej platformie transmitującej wydarzenie live, a także na stronie Zielonej Interii. 

Wszystkie informacje dla uczestników oraz pełna lista prelekcji dostępne są na stronie wydarzenia Green Energy Congress.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy