David Hasselhoff wysyła list do sieci sklepów Aldi. Pamela Anderson też o to walczyła

David Hasselhoff, czyli najsłynniejszy, serialowy ratownik poszedł w ślady zdobywcy Oscara, Joaquina Phoenixa i zaangażował się na rzecz walki o dobrostan zwierząt. Hasselhoff wraz z kolegami z planu, zwrócił się do amerykańskiego i niemieckiego kierownictwa sklepu Aldi. Jak się okazało, Aldi kupuje mięso z hodowli, w której panują tragiczne warunki, a ciała martwych kurcząt leżą w pomieszczeniu z żywymi.

Hasselhoff wraz z kolegami z planu, zwrócił się do amerykańskiego i niemieckiego kierownictwa sklepu Ald
Hasselhoff wraz z kolegami z planu, zwrócił się do amerykańskiego i niemieckiego kierownictwa sklepu AldEast News

Aktorzy popularnego programu telewizyjnego z lat 90. “Słoneczny patrol" zwrócili się do amerykańskiego i niemieckiego dyrektora sieci o zwiększenie dobrostanu kurczaków w USA. 

24 byłych członków obsady, w tym David Hasselhoff, Nicole Eggert i Erika Eleniak, współpracuje z prozwierzęcą organizacją Mercy for Animals. Wspólnie przygotowali list z apelem do amerykańskiego dyrektora generalnego Jasona Harta i kierownictwa sieci supermarketów w Niemczech. Aktorzy zachęcają sieć Aldi do włączenia się do programu Better Chicken Commitment.

"Wszystkie zwierzęta mają te same części ciała. Miej serce. Przejdź na wegetarianizm" - brzmiało hasło organizacji PETAEast News

 

Kurczęta mają się źle

Program zrzesza już ponad 200 firm i producentów, którzy w ramach uczestnictwa mają przestrzegać konkretnych wytycznych dotyczących poprawy dobrostanu kurczaków. 

Aldi zobowiązało się już do tego w wielu europejskich placówkach, ale nie w Niemczech, która jest “ojczyzną" sieci. Obsada “Baywatch" chce, aby te samoe zobowiązania powzięły sklepy, znajdujące się w USA. Sklepy Aldi są rozlokowane m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii i Chinach.

Kierownik ds. kampanii korporacyjnych w Mercy For Animals jest zadowolona ze współpracy z gwiazdami serialu, ponieważ robią coś w szczytnym celu. 

"Niezależnie od tego, czy te gwiazdy mają dietę opartą na roślinach, czy nie, rozumieją jednak, że nadużycia i okrucieństwo, które mają miejsce na fermach przemysłowych, są niedopuszczalne. Oni użyczają głosu w tej ważnej sprawie, aby ujawnić złe traktowanie zwierząt" - mówiła portalowi  Plant Based News, Chelsie Schadt.

Tragiczne warunki hodowli przemysłowej

W kwietniu tego roku organizacja Mercy for Animals opublikowała wyniki tajnego dochodzenia z amerykańskiej fermy, na której hodowano kurczęta. Ich mięso trafia do sklepów w Ameryce.

Na filmie widać przepełnioną, ciemną salę, w której leżą stosy gnijących, martwych ptaków. Żywe były poranione, a niektóre w stanie agonalnym.

"Wszyscy byliśmy zdruzgotani, gdy dowiedzieliśmy się o nadużyciach, które mają miejsce u tego dostawcy sklepu Aldi" - powiedziała aktorka Alexandra Paul.

"Uważamy, że żadne zwierzę nie powinno być traktowane w ten sposób. Z dumą współpracujemy z Mercy For Animals i ujawniamy te kwestie. Mamy nadzieję, że liderzy Aldi dokonają właściwego wyboru i przyjmą politykę, która zmniejszy cierpienie zwierząt" - dodaje.

Po ujawnieniu nagrań pełnych okrucieństwa, w stanie Illinois odbyły się protesty. Brojlery żyjące na fermach przemysłowych hodowane są w fatalnych warunkach. Są okaleczane, żyją w klatkach bez dostępu do gleby i światła, wychudzone i chore. Często są umieszczane w przepełnionych “pomieszczeniach" razem z martwymi lub umierającymi ptakami. 

Stany Zjednoczone są obecnie uznawane za największego producenta mięsa drobiowego na świecie.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas