Dwa węże spadły przez dziurę w suficie. Niesamowite wideo z Malezji

W mediach społecznościowych szerokim echem odbija się wideo nagrane w Malezji. Widać na nim interwencję, podczas której z sufitu spadają dwa ogromne węże. Jak nietrudno się domyślić, nagranie zrobiło w sieci prawdziwą furorę.

article cover
Agencja FORUM
W Malezji służby ratownicze złapały dwa pytony, które dostały się do jednego z domów. Gady ukryły się tam prawdopodobnie w celach rozrodczych (zdj. ilustracyjne)
W Malezji służby ratownicze złapały dwa pytony, które dostały się do jednego z domów. Gady ukryły się tam prawdopodobnie w celach rozrodczych (zdj. ilustracyjne)ROM / imageBROKER / ForumAgencja FORUM

Na Facebooku i Twitterze opublikowano wideo nagrane w Malezji. Widać na nim jak służby ratownicze - m.in. siły obrony cywilnej - usuwają węże, które zamieszkały w jednym z domów. Ratownicy próbowali wyciągnąć gady z poddasza. W pewnym momencie zawala się strop, a z sufitu na ścianę spadają trzy ogromne węże.

Malezja. Dwa węże spadły z sufitu

Do zdarzenia doszło w mieście Bentong, w centralnej części kraju, niecałe 70 kilometrów od Kuala Lumpur. Opis filmu w mediach społecznościowych mówi, że mieszkańcy domu - samotna matka i jej dziecko - "słyszeli nad sobą dziwne odgłosy gdy spali w nocy". W czasie interwencji udało się schwytać oba węże. Jeden z nich ważył 32 kg, a drugi - 25 kg.

"Rozmawiałam ze swoją córką gdy usłyszałyśmy, że w pokoju obok coś spada z sufitu. Byłyśmy w szoku" - wyznaje 57-letnia kobieta, u której zadomowiły się gady. "Od razu tam pobiegłam i zobaczyłam ogon ogromnego pytona zwisający ze zniszczonego stropu" - dodaje. Kobieta wyznała, że jest straumatyzowana tym wydarzeniem.

Gady na wideo to najdłuższe węże na świecie

Gady widoczne na wideo to prawdopodobnie pytony siatkowe. Są one często spotykane w Malezji i nie należą do gatunków zagrożonych. To najdłuższe węże na świecie. Mogą one dorastać do 10 metrów długości i 100 kg wagi. Węże te nie boją się ludzi i często zaglądają do domów. Potrafią też pływać - zarówno w rzekach, jak i oceanach.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas