Pies pojedzie pociągiem za darmo. Nowe rozwiązanie na polskiej kolei

Od 15 marca w pociągach na terenie województwa pomorskiego nie trzeba będzie dopłacać za przewóz psa. To w Polsce nowość, ponieważ z reguły za jazdę z pupilem trzeba dopłacić co najmniej kilka złotych.

W woj. pomorskim przejazdy koleją z psem nie będą się wiązać z dodatkowymi opłatami
W woj. pomorskim przejazdy koleją z psem nie będą się wiązać z dodatkowymi opłatami123RF/PICSEL

"Pies to nie tylko najlepszy przyjaciel człowieka, ale często także przewodnik, wsparcie lub ogromna pomoc w pracy" - mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Pomorskie. Pies pojedzie koleją bezpłatnie

"Dlatego od 15 marca w Pomorskiem wszystkie psy podróżować będą pociągami SKM Trójmiasto i Polregio bezpłatnie" - dodaje samorządowiec. "To odpowiedź na liczne głosy mieszkańców" - wyjaśnił.

Jak podaje Radio Gdańsk, tylko w 2023 r. w trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej sprzedano ponad 40 tys. biletów na przejazd z psem. Dopłata wynosi 3 zł. Dla porównania - w pociągach PKP Intercity za czworonoga trzeba dopłacić 15,20 zł.

Pozostałe zasady przewozu psów w woj. pomorskim po 15 marca 2024 r. się nie zmienią. Pies nadal będzie musiał mieć kaganiec i smycz, a także ważną kartę szczepień. Koleją w Pomorskiem mogą jeździć wyłącznie czworonogi, których nie ma na liście psów agresywnych.

Polskie wulkany zostaną zasłonięte. Staną 60-metrowe masztyPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas