Najwyższy pies świata. Rozmiarem przewyższa nawet ludzi

Mieszkający w Teksasie dog niemiecki o imieniu Zeus został uhonorowany tytułem „najwyższego żyjącego psa na świecie”. Samiec mierzy aż 104 centymetry w kłębie, a gdy stanie na dwóch łapach swoim rozmiarem przewyższa większość ludzi. Nic więc dziwnego, że zawsze robi niemałą furorę w okolicy, w której przebywa.

Choć psy widujemy codziennie i wydawałoby się, że mało co związanego z tymi wspaniałymi zwierzętami mogłoby nas zaskoczyć, rzeczywistość okazuje się zgoła inna. Osobnik o imieniu Zeus szokuje każdego, kto go spotka. W końcu niecodziennie widuje się czworonoga tego gatunku mogącego bez problemu popatrzeć na ciebie z góry.

Dwuletni samiec rasy dog niemiecki mierzy dokładnie 1,046 metra w kłębie, co stanowi rekord wśród wszystkich żyjących psów. Kiedy zwierzak stanie na dwóch nogach jego wzrok spokojnie znajduje się na wysokości około dwóch metrów.

Reklama

Co ciekawe, rekordowy osobnik, o którym mowa, nie jest jednak nawet najwyższym psem o imieniu Zeus w historii. Tak się składa, że najwyższym przedstawiciel tego gatunku kiedykolwiek żyjący na naszej planecie nazywał dokładnie identycznie.

Zobacz także: Tysiąc pomidorów na jednej łodydze. Rekord Guinnessa pobity

Zmarły w 2014 roku pies mierzył aż 1,118 metra w kłębie, a kiedy stał na dwóch łapach jego najwyższy punkt znajdował się na wysokości 223 centymetrów. Dla porównania żadna osoba mieszkająca w Polsce nie ma aż tak wielkiego wzrostu.

Wspomniany Zeus również mieszkał w USA i również był dogiem niemieckim. Warto wspomnieć, że psy tej rasy osiągają zazwyczaj wysokość od 80 do 90 centymetrów w kłębie. Jak sama ich nazwa wskazuje, pochodzą one z Niemiec, a do ich wielkich miłośników zaliczał się podobno sam Otto von Bismarck.

Jako ciekawostkę można jeszcze podać, że najwyższy kot w historii miał aż 125 centymetrów w kłębie, a był nim pewien legrys, czyli osobnik będący potomkiem samca lwa i samicy tygrysa. Natomiast największa krowa mierzyła w kłębie około 190 centymetrów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pies | rekord świata | rekordy Guinnessa | zwierzęta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy