Najwyższy kot domowy na świecie. Ludzie uciekają na jego widok

Mający około 48 centymetrów wysokości Fenrir został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyższy żyjący kot domowy na świecie. Osobnik nie ma jeszcze skończonych trzech lat, co oznacza, że może jeszcze urosnąć i powalczyć o tytuł najwyższego kota domowego w historii.

article cover
YouTube

W Księdze Rekordów Guinnessa pod hasłem "najwyższy żyjący domowy kot świata" znajdziemy obecnie Fenrira, czyli osobnika rasy savannah należącego do Williama Johna Powersa z Michigan.

Rekordowy kot

Rekordowy zwierzak mierzy aż 47,83 centymetra w kłębie, co oznacza, że jest on dwa razy większy od przeciętnego kota. Niewiele brakuje mu także do najwyższego zwierzęcia tego gatunku w historii, który mierzył nieco ponad pół centymetra więcej (48,4 cm).

Fenrir w momencie mierzenia miał dwa lata i 10 miesięcy, w związku z czym istnieje duża szansa, że jeszcze minimalnie urośnie i przewyższy wspomnianego wyżej rekordzistę.

Osoby bardziej interesujące się dzikimi zwierzętami od razu zauważą podobieństwo wspominanego kota do serwala sawannowego. Nie jest to przypadek, gdyż rasa savannah powstała właśnie w wyniku skrzyżowania kota domowego z pochodzącym z Afryki serwalem. Jest ona uznawana przez Międzynarodową Organizację Felinologiczną (TICA).

- Czasami ludzie widzą go i myślą, że jest małą panterą, pumą lub ocelotem - mówi właściciel.

- On może naprawdę przestraszyć ludzi, którzy odsuwają się od niego ze strachu, ale kiedy wyjaśnię, że jest kotem terapeutycznym i bardzo przyjaznym, ludzie są zachwyceni, że mogą do niego podejść - dodaje.

Co ciekawe, William John Powers jest również właścicielem kota odznaczającego się najdłuższym ogonem na świecie. Rekordowy ogon mierzy ponad 40 centymetrów.

Czy czeka nas rekordowy smog?INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas