Reklama

Najbrzydsze psy na świecie. Straszą wyglądem, ale można je pokochać

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że psiaki i tak są kochane i uwielbiane nawet jeśli nie mogą pochwalić się ani gramem urody czy wdzięku. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie prawdopodobnie najbrzydszych psów świata, które udowadniają, że ludzka sympatia do tych czworonogów nie zna granic.

Mr. Happy Face

Szerokim echem odbiła się ostatnio informacja, że podczas specjalnego wydarzenia w Kalifornii wybrano najbrzydszego psa na świecie. I cóż, patrząc na zdjęcia tego psiaka trudno nie zgodzić się z wyborem jury. Mr. Happy Face to naprawdę wyjątkowy grzywacz chiński. Także dlatego, że w swoim 17-letnim życiu przeżył już naprawdę sporo. Miejmy nadzieję, że swoje ostatnie lata przeżyje jako prawdziwa gwiazda.

Zsa Zsa

W 2018 roku najbrzydszym psem na świecie okrzyknięto samicę buldoga o imieniu Zsa Zsa. Przez nienaturalnie szerokie ramiona i długi, zwisający język co prawda bliżej jej do pokręconej postaci z kreskówki niż domowego pupila, ale suczce nie można odmówić pewnego uroku. Smutną ciekawostką jest fakt, że Zsa Zsa zmarła krótko po zdobyciu tego osobliwego wyróżnienia. 

Reklama

Zobacz także: Psy czy koty - kto jest lepszy? Odpowiedź może być zaskakująca

Scamp the Tramp

Ten pies został wybrany najbrzydszym na świecie w 2019 roku. Jego rasa ani pochodzenie nie są znane. Wiadomo tylko, że błąkał się po ulicach Compton, które jest częścią Los Angeles. Jego właścicielka, tak jak inni opiekunowie najbrzydszych psów wybranych w konkursie, otrzymała w nagrodę 1,5 tys. dolarów.

Martha

Inną przedstawicielką najbrzydszych psów na świecie jest Martha, która słynny tytuł zdobyła w 2017 roku. Suczka to potężny mastif. Została uratowana z domu, w którym zaniedbano ją do tego stopnia, że niemal straciła wzrok. Serca jurorów zdobyła ponoć tym, że zamiast wykonywać na scenie różne sztuczki, aby przypodobać się komisji... po prostu zasnęła.  

Sweepee Rambo

Ten psiak, podobnie jak Mr. Happy Face, ma w sobie coś z grzywacza chińskiego i chihuahua. Biorąc pod uwagę jego wygląd trudno jednak z przekonaniem stwierdzić, że to pies rasowy. Sweepee Rambo brał udział w konkursie trzy razy aż w końcu zdobył pierwszą nagrodę. 

Zobacz także: Pies lub kot w domu to lepsze zdrowie fizyczne i psychiczne 

Quasi Modo

W 2015 roku najbrzydszym psem na świecie wybrano 10-letniego wówczas mieszańca o wiele mówiącym imieniu Quasi Modo. Jak łatwo się domyślić, dzieli on pewne cechy wyglądu ze słynnym dzwonnikiem. Parę razy podobno pomylono go także z hieną i diabłem tasmańskim. Zwierzę zostało porzucone w jednym ze schronisk. Pies odnalazł jednak szczęście - zaadoptował go weterynarz mieszkający na Florydzie. 

Konkurs na najbrzydszego psa świata organizowany jest co roku w mieście Petaluma w Kalifornii. W 2020 i 2021 r. wydarzenie nie odbyło się ze względu na pandemię. Organizatorzy podkreślają, że ich celem nie jest wyśmiewanie psów, a promocja adopcji czworonogów. Nawet tych, które ze względu na swoją wątpliwą urodę mają bardzo małą szansę na znalezienie domu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy