Młody bóbr ma budowanie tam we krwi. Na nagraniu widać, jak to robi

Młoda samica bobra, która trafiła do ośrodka rehabilitacji zwierząt, ma cztery miesiące. Od samego początku wykazuje działania charakterystyczne dla bobrów - buduje tamy. Film z udziałem gryzonia pokazuje, jak zwierzęta to robią.

Młoda samica bobra budowała tamę w ośrodku rehabilitacyjnym
Młoda samica bobra budowała tamę w ośrodku rehabilitacyjnymEast News

Organizacja Newhouse Wildlife Rescue zajmuje się rehabilitacją zwierząt, w tym bobrów. Niedawno opublikowała wideo, na którym młoda samica bobra znosi kawałki drewna, budując tym samym tamę. Ze względu na stan zdrowia gryzoń przebywał w budynku i to właśnie tam postanowił zbudować drzewną zaporę. Wideo wzbudziło zachwyt internautów, a zwłaszcza zwolenników tych pożytecznych zwierząt.

 

Bobry są dobre dla środowiska

Bóbr europejski to największy gryzoń występujący w Eurazji. Od października gryzonie znajdują się pod szczególną ochroną według angielskiego prawa. Zgodnie z nową ustawą, celowe chwytanie, zabijanie, nękanie lub ranienie bobrów w Anglii, lub uszkadzanie miejsc, w których zwierzęta rozmnażają się i odpoczywają, będzie uznawane za przestępstwo. 

Nie bez powodu Anglicy uznali bobry za gatunek chroniony. Działania bobrów są bowiem korzystne dla środowiska naturalnego. Dzięki tym roślinożercom poprawia się stan wód - ogranicza się erozję i zwiększa zdolność wód do samooczyszczania. Dodatkowo bobry przyczyniają się do zwiększenia różnorodności biologicznej. Bobry uznawane są przez biologów za wyjątkowy gatunek. Działają niczym inżynierowie, ale w przeciwieństwie do człowieka, naprawiają i regulują stan środowiska, a nie pogarszają go.

Wyjątkowo dziwne ssaki. Rekordy wśród zwierzątInteria.tv
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas