Reklama

"Czyste Zielona Miasta" w Otwocku. Projekt Stowarzyszenia Programu Czysta Polska

W Otwocku odbyło się wydarzenie w ramach projektu "Czyste Zielone Miasta". Gościem wydarzenia był m.in. prezydent Otwocka Jarosław Margielski.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9 wydawaniem worków, rękawiczek i sprzątaniem okolic Świdra. Trzy godziny później podsumowano akcję sprzątania. Okazało się, że uczestnicy zebrali około 2 tony śmieci. O 12:30 odbył się pokaz ekologiczny. Od godziny 13 odbywało się natomiast sadzenie drzew. W jego wyniku posadzono 25 drzewek. Mieszkańcom miasta około 120 sadzonek sosny.

Ekologiczny Otwock

Podczas wydarzenia odbyły się także rozmowy prowadzone przez Dominikę Tarczyńską. Jej rozmówcą był m.in. prezydent Jarosław Margielski, który opowiadał o projekcie wykonania odwiertów geotermalnych w Otwocku, rozpoznania ewentualnych wód termalnych i przywrócenia Otwockowi charakteru uzdrowiska. 

Reklama

Wiceprezydent miasta Paweł Walo opowiedział natomiast o Otwocku jako kurorcie nadświdrzańskim, jego funkcji rekreacyjnjej, turystycznej, a także o akcji SOSnowe pokolenie, która polega na włączeniu mieszkańców w sadzenie drzewek, odtwarzanie drzewostanu sosnowego w mieście.

Jakub Grzywacz, naczelnik Wydziału Środowiska powiedział o szlakach rowerowych Velo Otwock, o akcji SOSnowe Pokolenie i wartości drzewostanu sosnowego w mieście. Nadleśniczy Nadleśnictwa Celestynów Artur Dawidziuk mówił natomiast o sadzeniu drzew w kontekście gospodarki leśnej.

SCP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama