Bocian dusił się workiem foliowym. Uratowali go strażacy

Strażacy z miejscowości Wyszków Śląski zostali wezwani do nietypowej interwencji. Na słupie energetycznym bocian dławił się workiem foliowym. Zwierzę udało się uratować.

 Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 18 czerwca. - Czasem bywa i tak, że jedziemy ratować nie tylko ludzkie życie, ale także jedziemy ratować zwierzęta - relacjonują strażacy z OSP Wyszków Śląski.

Strażacy uratowali bociana, który dławił się torebką foliową

- Zostaliśmy zadysponowani do naszej miejscowości, gdzie bocian w swoim gnieździe dławił się woreczkiem foliowym. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz pomocy bocianowi - wyjaśniają ochotnicy.

Na miejscu, oprócz miejscowej ochotniczej straży pożarnej, pracowały jeszcze dwie jednostki straży pożarnej z Nysy oraz pogotowie elektryczne.

Reklama

Wymagający interwencji bocian swoje gniazdo zbudował na betonowym słupie energetycznym. Aby dostać się do zwierzęcia, strażacy użyli podnośnika. Po chwili udało się usunąć worek foliowy, który znajdował się w dziobie bociana. Życiu zwierzęcia nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Zobacz także: Liczba bocianów białych w Polsce kurczy się na naszych oczach  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bociany | straż pożarna | zwierzęta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy