Jak być aktywnym ekologicznie? Grażyna Wolszczak o smogu i ekologii

Jest ambasadorką zdrowego i ekologicznego stylu życia. W praktyce oznacza to, że na co dzień stara się sama działać bez szkody dla środowiska i edukuje innych, jak bez poświęceń dbać o przyrodę, siebie i innych. Grażyna Wolszczak wierzy, że sztuka też może mówić o ekologii.

Grażyna Wolszczak stara się na co dzień postępować w duchu ekologii. Działa na każdym polu: gasi niepotrzebnie zaświecone światła, dokręca krany, nie marnuje wody podczas mycia zębów i o wiele więcej. W teatrze Garnizon Sztuki oferuje najmłodszym barwny spektakl w duchu ekologii. Przez przypadek stała się też twarzą kampanii antysmogowej, w której brała udział. Jak mówi polska aktorka, bycie rozpoznawalnym tym bardziej upoważnia do mówienia o ważnych kwestiach i problemach społecznych.

 

Smog powszedni

"Akcje uświadamiające społeczeństwu, z jakimi konsekwencjami działań należy się liczyć, zawsze mają sens" - mówi aktorka, która brała czynny udział w kampanii antysmogowej. W przypadku takich akcji ważne jest, aby mówić o wpływie zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie, kondycję sąsiadów, a w globalnym wymiarze, na nasz klimat. Aktorka podkreśla, że smog jest niezwykle rakotwórczy, a dotarcie do informacji na temat jego destrukcyjnego wpływu nie jest trudne.

Reklama

Jak mówi Grażyna Wolszczak, ekologia jest teraz modna, ale w dobie kryzysu środowiskowego nie ma miejsca na fałszywe działania ekologiczne, praktykowane przez wiele firm, które chętnie zazieleniają swój wizerunek, lecz bez realnych działań. Aktorka zwraca uwagę, że smog to niezwykle istotny problem, towarzyszący obecnemu kryzysowi energetycznemu. 

Ocieplenie domu na rzecz spalania odpadów i wysokoemisyjnych surowców, rzeczywiście nie jest dobrą drogą. Palenie śmieciami i węglem przyniesie kolejne straty dla środowiska i naszego zdrowia.

Gdzie jest buteleczka?

W ramach działalności teatralnej w założonym niedawno Garnizonie Sztuki, Grażyna Wolszczak stworzyła edukacyjną bajkę dla dzieci. Najmłodsi mogą uczyć się od samego początku codziennych, ekonawyków. 

Opowieść o butelce wędrującej po świecie ubrana jest w barwną oprawę, która przyciąga uwagę dzieci, tworząc spektakl ciekawy w odbiorze z ważnym przekazem. W Garnizonie odnajdą się nie tylko przedszkolaki, ale i o wiele starsi przedstawiciele młodego pokolenia.

Polsat News
Dowiedz się więcej na temat: podcast | ekologia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy