Co jest niezbędne dla kota? Wyprawka, którą musisz mieć w domu

Koty potrzebują kilku ważnych mebli i dodatków w domu, aby czuć się komfortowo. Z pewnością jest to legowisko. Co jeszcze? W końcu rzeczy dla kota to nie tylko zabawki. Istnieje kilka innych przedmiotów, które nie będą tylko dodatkami. Kilka z nich pozwoli zadbać o zdrowie naszego zwierzaka. Co więc powinniśmy kupić dla naszego mruczka? Dowiedzmy się, jak powinna wyglądać niezbędna wyprawka dla naszego kota.

Wyprawka dla kota dla niektórych wydaje się sporym wyzwaniem. Szczególnie dla osób, które pierwszy raz w życiu decydują się na posiadanie takiego zwierzaka pod swoim dachem. W sklepach istnieje taki wybór akcesoriów, że ciężko jest zdecydować. Warto więc przygotować sobie listę zakupów. Sprawdźmy, jak wygląda niezbędna wyprawka dla naszego kota.

Wyprawka dla kota. Podstawowe materiały

Zanim kot zadomowi się u nas, powinniśmy mieć dla niego przygotowane niezbędne akcesoria. Podstawą jest przestronna kuweta. Co jednak w sytuacji, kiedy nie mamy dla niej odrębnego miejsca? Może pozostać w salonie, pod warunkiem, że będzie zakryta. W sklepach dostępnych jest wiele kuwet z górną klapą. Kuweta nie może obejść się również bez żwirku. Tylko że żwirków istnieje wiele rodzajów. Rozeznajmy się na rynku przed zakupem. Idealny żwirek to taki, który będzie wygodny dla kota, jak również łatwy w sprzątaniu.

Reklama

Gdy kot posiada już własną toaletę, czas na przygotowanie dla niego miejsca na posiłki. Niezbędne do tego będą miski. Część kociarzy zaleca zakup trzech misek. Dlaczego aż trzech?

  • Miski na wodę,
  • Miski na karmę suchą,
  • Miski na karmę mokrą.

Co jeśli nasz kot, zamiast pić z miski, natarczywie próbuje pić z kranu? Na to również znajdzie się rozwiązanie w postaci gadżetu. Możemy zamówić mu coś na wzór mini fontanny. Woda w niej będzie ciągle przepływać w obiegu. Wystarczy jedynie w razie konieczności uzupełnić braki.

Wyprawka dla kota. Legowisko

Jeśli mamy wystarczająco przestrzeni, dobrze będzie stworzyć naszemu pupilowi strefę komfortu. Przyda się do tego legowisko. W nim właśnie nasz kocur może odpoczywać. Legowisk na rynku jest wiele rodzajów, więc z pewnością znajdziemy taki wizualnie pasujący do reszty domu. W małych przestrzeniach sprawdzi się idealnie legowisko narożne. Przy większej ilości kotów dobrym wyjściem będzie legowisko na podwyższeniu. Dzięki niemu na małej przestrzeni każdy pupil będzie miał swój kącik.

Wyprawka dla kota. Drapak

Drapak dla kota jest kolejną rzeczą, która powinna być w domu. Nie chodzi tu już o sam aspekt rozrywki dla zwierzaka. Na drapaku nasz pupil może utrzymać zdrowe pazury. Przy okazji mamy spokojną głowę o stan naszych mebli. Drapaków na rynku jest wiele i wszystko zależy od tego, co lubi nasz kot. W małym domu idealnie sprawdzi się drapak wieszany na ścianie. Dla tych bardziej aktywnych kotów polecamy natomiast drapaki pionowe.

Wyprawka dla kota. Transporter

Transporter przyda się nam od pierwszych wspólnych chwil z kotem. W końcu już w nim nasz nowy lokator będzie mógł się przemieszczać. Przyda się również w trakcie kontroli weterynaryjnej. Mimo iż nie jest on wykorzystywany regularnie, warto mieć go pod ręką. Istnieją klasyczne transportery w formie klatki, ale nie tylko. Na rynku pojawia się coraz więcej plecaczków, w których możemy podróżować z naszym kotem.

Wyprawka dla kota. Akcesoria pielęgnacyjne

Akcesoria pielęgnacyjne dla kota nie są potrzebne od samego początku. Mimo wszystko z biegiem czasu zaczniemy doceniać to, że je posiadamy. Pierwszym istotnym przyborem będzie szczotka do czesania. Dzięki temu kot będzie wiecznie zadbany, co przy niektórych rasach mocno wpływa na zdrowie. Kołtuny sierści u kotów długowłosych mogą wywołać odparzenia na skórze. Przyda się nam również obcinacz na pazurki.

Wyprawka dla kota. Zabawki

Najmniej priorytetowa, lecz również przydatna rzecz w naszym domu. Koty, tak samo, jak psy czasami nie potrzebują wiele, aby się dobrze bawić. Czasami wystarczy pomysłowość i przybory domowe. Kulka z folii aluminiowej czy pusty karton mogą być wystarczające. Dobrze jest jednak urozmaicić im codzienną rozrywkę. W sklepach dostępnych jest wiele zabawek - od sznurków i piórek po interaktywne myszki.

***

Czytaj także:

Nowa Zelandia chce opodatkować beknięcia i odchody krów

W miastach jest coraz więcej lisów. Jeden był widziany nawet pod Wawelem

Jak często wychodzić na spacer z psem? Dwa razy dziennie to za mało

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama