Reklama

Nadchodzą upały. Prognoza pogody na długi czerwcowy weekend

Upragniony długi weekend zbliża się wielkimi krokami. Zapewne cześć z nas postanowi z tej okazji wyruszyć w ramach aktywnego wypoczynku w najróżniejsze zakątki Polski, chcąc na kilka dni oderwać się od rzeczywistości. Czy pogoda dopisze podróżnym? To zależy, gdyż w najbliższych dniach czeka nas wyjątkowo zmienna aura.

Pogoda Boże Ciało (16.06)

Czwartkowy poranek rozpocznie się w miarę pogodnie w całej Polsce. Dopiero po południu pojawi się więcej chmur, z których w południowo-wschodniej części kraju spadnie deszcz. Na Śląsku, Opolszczyźnie, Ziemi Łódzkiej i w Małopolsce pojawią się również burze.

W całym kraju temperatura w szczytowym momencie osiągnie od 17°C do 27°C. Najcieplej będzie na południu (Kraków - 27°C, Katowice - 26°C, Opole - 25°C, Wrocław - 26°C, Rzeszów - 26°C), najzimniej na północy tuż przy Bałtyku (Kołobrzeg - 17°C, Gdańsk - 19°C, Szczecin - 21°C).

Pogoda piątek (17.06)

W piątek nastąpi ochłodzenie. Na niebie pojawi się jeszcze więcej chmur, z których gdzieniegdzie spadną przelotne deszcze (Rzeszów, Lublin). Maksymalna temperatura wyniesie od 17°C na północy do 23°C na zachodzie, aczkolwiek porywisty wiatr może potęgować uczucie chłodu.

Reklama

Pogoda sobota (18.06)

W sobotę miłośnicy ciepła będą mogli świętować, gdyż do całej Polski napłynie gorące, zwrotnikowe powietrze. Termometry w Zielonej Górze i Poznaniu pokażą po południu aż 31°C, a podobnie sytuacja będzie wyglądać także w inny rejonach kraju (Szczecin - 30°C, Wrocław - 29°C, Bydgoszcz - 29°C, Opole 27°C). Im bliżej na wschód tym temperatura będzie spadać. Najzimniej w Białymstoku (23°C), Rzeszowie (24°C) i Lublinie (24°C).

Zobacz także: Globalne ocieplenie. Jak zmiany klimatyczne wpłyną bezpośrednio na Polskę?

Pogoda niedziela (19.06)

Weekend zakończymy zdecydowanie najwyższymi temperaturami, aczkolwiek na północy, w szczególności w okolicach Trójmiasta, mogą towarzyszyć im opady deszczu, a nawet lokalnie występujące burze.

Najcieplej ponownie w Zielonej Górze i Poznaniu (33°C). Porównywalnie ciepło w Bydgoszczy (32°C), Szczecinie (31°C), Olsztynie (31°C), Krakowie (30°C), Wrocławiu (30°C) i Warszawie (30°C). Najchłodniej, ale wciąż przyjemnie, tuż przy Bałtyku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | meteorologia | Boże Ciało

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy