Reklama

Fiat od 2027 r. będzie sprzedawał tylko samochody elektryczne

Kolejny producent samochodów zamierza zrezygnować z produkcji aut spalinowych na rzecz samochodów elektrycznych. Firma Fiat chce sprzedawać wyłącznie „elektryki” w Europie już w 2027 roku, a na świecie – w 2030.

Fiat już rozpoczął swoją drogę w kierunku elektromobilności. Włoski producent od lipca w Wielkiej Brytanii nie będzie już oferował aut z silnikiem spalinowym. Sprzedawane będą tylko samochody hybrydowe i elektryczne.

Fiat od 2027 r. będzie tylko elektryczny

Olivier François dyrektor firm Fiat i Abarth powiedział w wywiadzie dla "Auto, Motor und Sport", że od 2027 roku Fiat nie będzie już sprzedawał samochodów spalinowych w całej Europie. W pozostałych regionach świata, gdzie sprzedawane są auta tej marki, przejście na elektromobilność ma nastąpić do 2030 roku.

Oficjalna strategia Fiata, należącego do grupy Stellantis, mówi o wycofaniu się z rynku aut spalinowych do 2030 roku. Jednak według oficjalnego raportu Stellantis za 2021 rok Fiat nie ma w planach sprzedaży aut benzynowych i z silnikiem Diesla w Europie po 2027 roku.

Reklama

Zobacz także: Sebastian Vettel zaczął kwestionować swoją pracę przez zmiany klimatu

"Tesla dla ludu"

Cała grupa, do której należy Fiat, w 2030 roku chce sprzedawać rocznie pięć milionów sztuk samochodów z silnikami elektrycznymi zasilanymi bateriami (BEV). Sam Fiat ma silne ambicje, aby stać się jednym z pierwszych szeroko dostępnych "elektryków" - Olivier François mówi nawet, że włoska marka ma być "Teslą dla ludu".

Oferta Fiata już teraz w ponad połowie to samochody elektryczne i hybrydowe. Ostatnimi modelami, które zasiliły elektromobilne portfolio marki są Fiat 500X i Fiat Tipo z napędami hybrydowymi.

Przypomnijmy, że Unia Europejska chce wprowadzić zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku

Plany odejścia od silników benzynowych i Diesla zaprezentowały już tacy motoryzacyjni giganci jak Volkswagen czy Volvo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fiat | samochody elektryczne | elektromobilność | motoryzacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy