Worki Big Bag i koniec z bałaganem
Artykuł sponsorowany
Zachowanie porządku na terenie budowy to obowiązek każdego inwestora, wynikający bezpośrednio z przepisów prawa. Podczas zwykłego remontu lub w trakcie sezonowych prac na posesji, utrzymanie czystości stanowi tylko przejaw dobrych praktyk. Zawsze jednak przy składowaniu oraz transportowaniu odpadów budowlano-remontowych liczą się trwałe i wygodne rozwiązania. Worki typu Big Bag, jako elastyczne “kontenery”, to prawdziwa rewolucja w porządkowaniu niewielkich przestrzeni.
Gdzie składować odpady po remoncie?
Podczas remontu trzeba rozwiązać wiele problemów, a na koniec należy się jeszcze pozbyć odpadów. Gdzie umieścić gruz, styropian, potłuczone płytki czy puszki po farbie? Nowoczesne worki Big Bag to uniwersalne “kontenery" wielokrotnego użytku, które dzięki wzmocnionej strukturze sprawdzają się do bezpiecznego magazynowania i sprawnego wywozu odpadów z terenu budowy i nie tylko. Starannie dobrane worki pomogą też uporządkować przestrzeń po remoncie oraz poprawią organizację pracy w ogrodzie. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ograniczeniem jest mała przestrzeń, niewygodny dojazd dla ciężarówki czy teren, na którym trudno ustawić klasyczny kontener.
Fragmenty dachówki, wszechobecny gruz i rozrzucone pustaki to typowy krajobraz każdego placu budowy, dlatego prawidłowe magazynowanie oraz transport odpadów mają duże znaczenie dla zachowania porządku. Kwestia usunięcia gruzu jest tym poważniejsza, im szerszy jest zakres prowadzonych prac. Elastyczne worki typu Big Bag jako alternatywa dla klasycznych kontenerów, również w tym przypadku stanowią najbardziej funkcjonalne rozwiązanie.
Składowanie odpadów w elastycznych Big Bagach ma wiele zalet. Worki mogą pomieścić nawet do 2 ton śmieci, a jednocześnie łatwo dopasowują się do kształtu poszczególnych odpadów. Najpopularniejsze są tzw. "tonówki" oraz "pięćsetki".
Jeśli planujesz niewielki remont, albo masz ograniczoną przestrzeń, Big Bagi na pewno będą świetnym rozwiązaniem. W porównaniu do kontenerów na odpady poremontowe, worki zajmują niewiele miejsca, a po skończonym remoncie można je z powodzeniem wykorzystać do transportowania ziemi czy innych materiałów.
Co można wrzucić do Biga Baga? Nie tylko gruz można składować w wielkogabarytowych workach typu Big Bag. Elastyczne kontenery sprawdzają się do magazynowania i transportu złomu, styropianu z kawałkami tynku, płyt kartonowo-gipsowych, szkła, tworzyw sztucznych i odpadów przeznaczonych do segregacji. Do Big Baga można też z powodzeniem wrzucać płytki, panele, opakowania po farbach i zaprawach, zużyte worki po gipsie i klejach, a nawet plastikowe rury.
Poszczególne opakowania typu worek Big Bag mają odmienne wymiary i gramaturę, a w efekcie różnią się też udźwigiem. W zależności od modelu, inna bywa ilość uchwytów i sama konstrukcja opakowania, a co za tym idzie jego finalne przeznaczenie.
Do magazynowania i transportu odpadów z budowy lub poremontowych najlepiej nadają się największe konstrukcyjnie worki Big Bag o wymiarach 90 cm x 90 cm x 120 cm, zazwyczaj wykonane z wytrzymałego polipropylenu. Taki materiał idealnie nadaje się do przechowywania odpadów mocno pylących, do których zalicza się oczywiście gruz, ale też fragmenty cegieł i pustaków, potłuczoną ceramikę i dachówki, a także mocno pokruszony beton.
Prawidłowe korzystanie z Big Baga wymaga też wiedzy na temat śmieci, których nie wolno magazynować i transportować w takim wielkogabarytowym pojemniku. Na tej liście znajdują się odpady komunalne, niebezpieczne i trujące, w tym azbest, wełna mineralna, wata szklana, eternit, papa, środki chemiczne, farby, oleje i lakiery, zużyte części samochodowe oraz uszkodzony sprzęt elektroniczny.
Kompleksowe rozwiązanie dla domu i biznesu Worki typu Big Bag są elastyczne, a jednocześnie mogą być wystawione wszędzie tam, gdzie nie zmieszczą się klasyczne kontenery metalowe. Puste worki można też złożyć i przechować do momentu, aż znów będą potrzebne, na przykład podczas kolejnego remontu lub w trakcie sezonowych prac na działce. Transport zapełnionych worków typu Big Bag odbywa się pojazdem wyposażonym w tak zwany heder lub inny mechanizm ułatwiający załadowanie odpadów na ciężarówkę. Materiał, z którego produkowane są Big Bagi charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie kwasów, zasad i rozpuszczalników organicznych. Dodatkowo wytrzymuje niszczące działanie różnych czynników atmosferycznych i praktycznie nie przepuszcza wilgoci.
Zapomnij o bałaganie podczas remontu Popularność worków typu Big Bag to wypadkowa różnorodnych zastosowań, trwałości i ergonomiczności. Choć na rynku dostępne są różne rodzaje tych pojemników, ich wspólnym mianownikiem zawsze pozostaje funkcjonalność mierzona prostotą załadunku, łatwy transport i niewysoka cena. Dbałość o porządek podczas remontu czy na placu budowy to w końcu kluczowy element strategii panowania nad chaosem. A dobra organizacja przestrzeni i umiejętna gospodarka odpadami gwarantują bezpieczną i efektywną pracę na własnych zasadach..
Artykuł powstał przy współpracy z firmą neopak.pl. https://neopak.pl/worki/worki-materialowe/worki-bigbag
Artykuł sponsorowany