Polowanie na dzikie świnie z helikoptera z użyciem pistoletów maszynowych

Myśliwi w Teksasie zorganizowali kontrowersyjne polowanie. Strzelają do dzikich świń z helikopterów. Dozwolone jest użycie prawie każdej broni palnej.

Amerykanie strzelają do dzików z broni maszynowej
Amerykanie strzelają do dzików z broni maszynowejAuscape/Universal Images GroupGetty Images
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Myśliwi z Teksasu polują na zdziczałe świnie uznane za gatunek inwazyjny w Stanach Zjednoczonych. Departament Rolnictwa informuje od kilku lat o niekontrolowanym wzroście populacji zwierząt. Myśliwi zabijają zwierzęta w tradycyjnych polowaniach, zakładają pułapki oraz strzelają do nich z powietrza.

Dzikie świnie pojawiły się w Ameryce Północnej setki lat temu. Biolodzy informują jednak, że obecne populacje zwierząt to krzyżówki lokalnych ras świń i dzików spoza kontynentu. Według rolników i rządu dzikie świnie mogą powodować szkody na polach uprawnych; zjadają rośliny i ryją w ziemi.

Dzikie świnie muszą uciekać przed licznymi pułapkami, jeśli chcą przeżyć
Dzikie świnie muszą uciekać przed licznymi pułapkami, jeśli chcą przeżyćNick Moir/The Sydney Morning HeraldGetty Images

Polowanie na zwierzęta

Według członkini programu Texas A&M AgriLife Extension Service, Mikayli Killam, zwierzęta te mogą ważyć ponad 180 kg i podróżują w stadach. Killam dodaje, że dzikie świnie nie mają naturalnych wrogów, a stawić im czoła mógłby tylko "lew lub aligator".

Według Departamentu Parków i Dzikiej Przyrody w Teksasie w 2016 r. po całych Stanach Zjednoczonych wędrowało około 6,9 mln dzikich świń. Około 2,6 mln żyje w Teksasie.

Jeden z uczestników polowania z powietrza, student Mitchell Birkett, powiedział agencji Reuters, że polowanie na świnie było szansą na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Zagubione lub ranne zwierzęta. Jak pomóc?Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas