Znęcali się nad małą kuną i nakręcili film. Grozi im 5 lat więzienia

Katarzyna Nowak

Opracowanie Katarzyna Nowak

Do skandalicznego zdarzenia doszło w warsztacie samochodowym w Oleśnicy (województwo dolnośląskie). Mężczyźni znęcali się nad kuną, którą złapali w warsztacie samochodowym. Za uśmiercenie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi zatrzymanym do 5 lat więzienia.

Kuna domowa (Martes foina)
Kuna domowa (Martes foina)123RF/PICSEL

Niedawno w sieci pojawił się film, na którym widać, jak mężczyźni znęcają się nad kuną, która jak twierdzą kaci, przegryzła kable w samochodzie. Bulwersujące zachowanie pracowników warsztatu samochodowego nie umknęło oleśnickiej policji, która kilka godzin po opublikowaniu szokujących treści zatrzymała podejrzanych.

"Akta są już w prokuraturze" - mówi starszy aspirant Bernadeta Pytel. "Można mówić o możliwości popełnienia przestępstwa, ale o tym zdecyduje prokurator" - dodała w rozmowie z Zieloną Interią aspirant Pytel.

Zabili kunę w warsztacie. "Skandaliczne zachowanie"

Całe zdarzenie, na którym mężczyźni znęcają się ze szczególnym okrucieństwem nad małym zwierzęciem i zabijają je, pojawiło się w internecie. Mała kuna została brutalnie schwytana do wiadra, a następnie zabita w okrutny sposób.

Skandaliczne zachowanie od razu przykuło uwagę oleśnickich funkcjonariuszy policji.

Mundurowi natychmiast zajęli się sprawą i tego samego dnia ustalili dane osobowe mężczyzny, który zamieścił bulwersujący film, a zarazem znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad kuną.

Kuna domowa nie jest pod ochroną w Polsce. Do znęcania się nad zwierzęciem dochodzi przez to często
Kuna domowa nie jest pod ochroną w Polsce. Do znęcania się nad zwierzęciem dochodzi przez to często123RF/PICSEL

Kaci nie pozostaną bezkarni

"Młody mężczyzna został przesłuchany w celu wyjaśnienia okoliczności tego karygodnego zajścia. Kolejne czynności doprowadziły m.in. do zabezpieczenia telefonu komórkowego, z którego zamieszczono nagranie oraz ustalenia personaliów innych uczestników" - poinformowała policja w Oleśnicy.

Policja prowadzi w związku ze sprawą czynności. Do tej pory przesłuchano już 10 osób, które mogą posiadać informacje na temat okrutnego zdarzenia. Każdy, kto brał w nim udział odpowie za złamanie przepisów wynikających z ustawy o ochronie zwierząt.

Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia (Art. 35. Odpowiedzialność karna za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem). Sąd może orzec ponadto nawiązkę w wysokości od 1000 zł do 100 000 zł na wskazany cel związany z ochroną zwierząt.

"Nie może być przyzwolenia na tego typu zachowania i policjanci zawsze będą reagować natychmiast, a sprawcy nie pozostaną bezkarni" - przekazała oleśnicka policja.

Żubr w ogniu. Niesamowite zdjęcia polskiego fotografaPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas