Wyrzucił szczeniaka z drugiego piętra. Mężczyzna został zatrzymany

Jakub Wojajczyk

Opracowanie Jakub Wojajczyk

Reakcja sąsiadów uratowała życie psa wyrzuconego z drugiego piętra bloku w Górze Kalwarii. Do zdarzenia doszło w niedzielę. Sprawcy grożą maksymalnie 3 lata więzienia.

Fundacja Viva zaopiekowała się psem, którego wyrzucono z drugiego piętra na jednym z osiedli w miejscowości Góra Kalwaria
Fundacja Viva zaopiekowała się psem, którego wyrzucono z drugiego piętra na jednym z osiedli w miejscowości Góra KalwariaFundacja Viva!materiały prasowe

W niedzielne popołudnie (11 lutego) na jednym z osiedli w Górze Kalwarii podczas libacji alkoholowej mężczyzna w wieku ok. 50 lat wyrzucił z okna psa swojej partnerki.

Góra Kalwaria. Szczeniak wyrzucony przez okno

Naocznym świadkiem zdarzenia była sąsiadka mieszkająca niżej, która zobaczyła, jak szczeniak nagle wypada przez okno. Kobieta od razu zorientowała się, że pies został celowo wyrzucony, ponieważ spadł daleko od budynku. Na miejsce natychmiast wezwała policję.

Szczeniak po upadku skowyczał i krwawił z pyska, a jego stan wyglądał poważnie. Życie psa uratował przypadek: zwierzę spadło na trawnik, zaledwie kilka centymetrów od metalowej barierki i betonowego chodnika - informuje Fundacja Viva.

Sąsiedzi wspólnie zajęli się psem i udzielili mu pomocy. Okazało się, że szczeniak ma wybite zęby, stłuczone i obrzęknięte płuca, a także krwiak w pęcherzu moczowym.

Wezwany na miejsce patrol policji ustalił i zatrzymał sprawcę. Świadkowie zdarzenia zgłosili sprawę do Fundacji Viva, która przejęła psa i będzie występować w postępowaniu karnym, dążąc do ukarania sprawcy.

Mężczyźnie grożą 3 lata więzienia

- Półroczny Leon trafił do szpitala dla zwierząt, gdzie podawany jest mu tlen i najbliższe dni pokażą, czy jego życiu zagraża niebezpieczeństwo - mówi Magda Słowińska z Fundacji Viva.

- Nie mamy wątpliwości, że mężczyzna chciał zabić zwierzę i podejmiemy wszelkie możliwe działania, aby został on ukarany - zapewnia Słowińska.

Sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Depresja u psów i kotówPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas