Nowa usługa InPost: wrzuć do paczkomatu niechciane ubrania i daj im drugie życie

InPost uruchamia razem z firmą CCC nową usługę. EKOzwroty pozwolą na oddanie niechcianych ubrań, obuwia, książek, zabawek, a nawet elektrosprzętu do dowolnego paczkomatu. To krok w kierunku gospodarki cyrkularnej gdzie, zamiast wyrzucać rzeczy, przetwarza się je i daje im szansę na drugie życie.

Niepotrzebne rzeczy można oddać do automatu
Niepotrzebne rzeczy można oddać do automatuEast News
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Nowa usługa InPost nazywa się EKOzwroty i pomaga w pozbyciu się niechcianych rzeczy, ale zapobiegania ich wyrzucaniu na śmietnik. Każda rzecz nadana za pośrednictwem Paczkomatu zostanie dostarczona do Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Do Paczkomatu będzie można wrzucić niechciane ubrania, buty, książki, zabawki, a nawet elektrosprzęty. 

Towary zostaną przekazane na cele charytatywne lub ponownie trafią do sprzedaży. Wszystko po należytej dezynfekcji i ewentualnych naprawach. Rzeczy zniszczone w znacznym stopniu zostaną zaś poddane recyklingowi, w celu pozyskania z nich półproduktów do wytwarzania tzw. zrównoważonych kolekcji ubrań.

Rzeczy, które trafią do recyklingu, zostaną starannie przepatrzone i poddane ocenie przydatności. Te towary, z których Fundacja nie zrobi pożytku, zostaną przeznaczone do profesjonalnych firm odzyskiwania surowców.

To nie musi lądować w śmieciach

Pod koniec zeszłego roku każdy Paczkomat zyskał nową funkcjonalność - posłużył jako miejsce oddawania nieużywanych, ale sprawnych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Firma poszła za ciosem i dodała kolejną ekologiczną opcję do swojej oferty.

Aby skorzystać z opcji EKOzwrotów trzeba wejść na stronę: https://szybkiezwroty.pl/pl/EKOzwroty.

Następnie nadajemy paczkę w najbliższym automacie InPost. Przesyłka zostanie odebrana podczas następnej wizyty kuriera. Rozwiązanie jest  wygodne dla klientów i realizuje założenia gospodarki cyrkularnej, w której rzeczy jeszcze zdatne do użytku, ale uważane za odpady znaczą więcej niż się o nich myśli.

Jeśli nie wiesz, co zrobić z rzeczami, które są jeszcze sprawne, a z których nie korzystasz, oddaj je do Paczkomatu.

W tym celu, udostępniamy narzędzie, które Polacy doskonale znają - Paczkomat InPost. Każda rzecz nadawana poprzez Paczkomat® będzie podlegała weryfikacji i selekcji, a następnie może trafić ponownie na rynek po odpowiednim przetworzeniu.
Sebastian Anioł, dyrektor Działu Innowacji Logistycznej.

Firma CCC jako wyłączny partner usługi EKOzwroty, zobowiązała się do przyznawania 10-procentowych rabatów klientom, którzy włączą się do akcji. Kod rabatowy zostanie przesłany SMS-em po nadaniu paczki w urządzeniu InPost i będzie go można wykorzystać w sklepie internetowym.

Recyklingowy rekord w ŁodziSCP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas