Kolejny pożar w Warszawie. Płonie hałda śmieci przy Moście Siekierkowskim

Pożar hali centrum handlowego przy ul. Marywilskiej nie był jedynym, jaki tego dnia wybuchł w Warszawie. Około południa zapaliła się hałda odpadów w pobliżu Mostu Siekierkowskiego, który łączy Mokotów i Pragę Południe.

Pożar przy ul. Marywilskiej nie był jedyny tego dnia w Warszawie
Pożar przy ul. Marywilskiej nie był jedyny tego dnia w WarszawieDariusz Borowicz/ Agencja WyborczaAW

Zaraz po godzinie 12 pierwsi użytkownicy zaczęli wrzucać filmy i zdjęcia pokazujące nowy słup ognia w Warszawie - tym razem koło Mostu Siekierkowskiego. To zatem zupełnie nowy pożar niż ten, który w nocy wybuchł przy ul. Marywilskiej na północy Warszawy.

Pożar ogarnął hałdy śmieci przy ul. Bananowej. Nie rozprzestrzenia się dalej. Jak podała gazeta.pl, powołując się na warszawska Komendę Stołeczną Policji, zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godzinie 12.19, dotyczyło pożaru przy Wale Zawadowskim 12. Znajduje się tam firma z odpadami o wielkich gabarytach. Straż pożarna rozpoczęła akcję gaśniczą, nie ma zgłoszenia o ofiarach.

- Zadysponowano osiem zastępów PSP. Akcja potrwa jeszcze kilka godzin, śmieci muszą być dokładnie przerzucone - powiedział Polsat News st. kpt. Adam Strąk z warszawskiej straży pożarnej.

Wcześniej wielki pożar hali przy Marywilskiej 44 w Warszawie wybuchł o godzinie 3.30 w nocy. Do rana został dogaszony, ale mógł wyemitować do atmosfery substancje szkodliwe dla zdrowia. Nocny pożar został opanowany, trwa dogaszanie, ale mobilne laboratoria ruszyły, by zbadać jakość powietrza nad Warszawą.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas