Kokosanka wygrała półfinał. Samica pingwina z Polski ma szanse na złoto

Samica pingwina z gdańskiego zoo o wdzięcznym imieniu Kokosanka wygrała półfinał konkursu "March of the Penguin Madness". To oznacza, że będzie konkurować w finale o tytuł najlepszego pingwina. Wiele wskazuje na to, że reprezentantka Polski zdobędzie złoty medal.

Polski pingwin przylądkowy o imieniu Kokosanka zdobył serca internautów. To jedyna taki osobnik ze wszystkich zoo na całym świecie
Polski pingwin przylądkowy o imieniu Kokosanka zdobył serca internautów. To jedyna taki osobnik ze wszystkich zoo na całym świecieMichal RyniakAW

O Kokosance pisaliśmy pod koniec marca. Dzięki zaangażowaniu polskich internautów wyjątkowa samica pingwina mieszkająca w zoo w Gdańsku bez problemu pokonała innych kandydatów w konkursie.

Kokosanka - pingwin z Polski może wygrać światowy konkurs

Pingwinka niedawno zwyciężyła w półfinale "March of the Penguin Madness". Teraz weźmie udział w finale. Szanse ma spore, bo wspiera ją rzesza zaangażowanych internautów z całej Polski. W głosowanie angażują się popularne profile w mediach społecznościowych, jak i zwykli miłośnicy zwierząt.

Kokosanka to pingwin wyjątkowy i jedyny taki osobnik na świecie, bo podobnego ptaka nie ma żadne zoo oprócz gdańskiego. Samica należy do gatunku pingwin przylądkowy i jest albinistyczna - ma białe ciało. Stąd też wzięło się jej imię. Wykluła się w 2018 r., a swój wygląd zawdzięcza anomalii genetycznej, przez którą jej ciało nie produkuje melaniny barwiącej pióra, skórę, sierści i włosy.

Konkurs "March of the Penguin Madness" to organizowana co roku zabawa mająca na celu wybranie ulubionego pingwina publiczności. Fani przyrody mogą głosować na swoich ulubieńców, którzy są zgłaszani przez ogrody zoologiczne i azyle z całego świata. Głosy oddaje się na Facebooku lub przez stronę internetową.

Miłosne zwyczaje zwierząt. Nie tylko na walentynkiPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas